• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 3.5.2025Meniny má Galina
17°Bratislava

Premiér: Žiadna tajná dohoda s Bratislavou nie je, sú to nezmysly

  • 17:23 17.05.2023
  • Bratislava
Premiér: Žiadna tajná dohoda s Bratislavou nie je, sú to nezmysly

Predseda vlády odborníkov Ľudovít Ódor odmieta obvinenie hnutia OĽANO o možnej tajnej dohode mesta Bratislava s Úradom vlády SR.

Podľa OĽANO by hlavné mesto na základe tajnej dohody malo dostať 50 miliónov eur.

Žiadne také stretnutie nebolo, žiadna tajná dohoda. Považujem tieto veci za nezmysly a nebudem ich komentovať,“ uviedol premiér v stredu na tlačovej konferencii na ministerstve financií.

Poslanci OĽANO v utorok (16. 5.) informovali o podozrení, že mesto Bratislava dostane od vlády 50 miliónov eur, ktoré zvýšili z balíka pomoci. Apeluje na ich férové rozdelenie obciam a mestám na Slovensku, údajný postup vlády kritizuje. Argumentuje prepojeniami predsedu vlády odborníkov Ľudovíta Ódora a prezidentky Zuzany Čaputovej na Progresívne Slovensko, s ktorým je spájaný aj primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Už skôr sa voči tvrdeniam OĽANO ohradilo aj mesto Bratislava. Podľa magistrátu ide o ďalšie z účelových klamstiev lídra hnutia Igora Matoviča, ďalší z útokov na hlavné mesto Slovenskej republiky a cez mesto aj na Progresívne Slovensko.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Na R1 došlo k nehode, z ciest hlásia popadané stromy

Na R1 došlo k nehode, z ciest hlásia popadané stromy

DNES - 20:28Domáce

Búrky počas sobotňajšieho večera skomplikovali dopravu.

Vážna nehoda: Na mieste zasahoval vrtuľník

Vážna nehoda: Na mieste zasahoval vrtuľník

DNES - 20:25Domáce

Cesta bola po nehode neprejazdná.

Búrky neustanú ani v nedeľu, pozrite si výstrahy

Búrky neustanú ani v nedeľu, pozrite si výstrahy

DNES - 19:56Domáce

Výstrahy pred búrkami by mali platiť v niektorých okresoch Slovenska aj v nedeľu, najmä popoludní.

Východ Slovenska zasiahla smršť, cesty zostali zaplavené

Východ Slovenska zasiahla smršť, cesty zostali zaplavené

DNES - 19:43Domáce

Po búrkach na viacerých miestach pomáhali hasiči.

Meteorológovia zaznamenali v sobotu na Slovensku prvý tropický deň v roku

Meteorológovia zaznamenali v sobotu na Slovensku prvý tropický deň v roku

DNES - 18:22Domáce

Meteorológovia zaznamenali v sobotu na Slovensku prvý tropický deň v roku 2025. Teplota tak dosiahla úroveň 30 stupňov Celzia alebo viac.