Bývalú nemocnicu opravia pre vranovských policajtov

Okresné policajné riaditeľstvo vo Vranove nad Topľou bude sídliť pod jednou strechou, a to v budove bývalej nemocnice s poliklinikou.
Kabinet sa tým musel zaoberať, pretože obstarávacia cena prekročila 3,32 milióna eur. Tender na rekonštrukciu spustia na budúci rok. Opravy by mali byť hotové v roku 2017.
Štát sa k bývalej nemocnici od Prešovského samosprávneho kraja dostal výmenou za budovu prešovského obvodného úradu.
Nové priestory vranovskí policajti potrebujú, lebo teraz sídlia v prenajatých priestoroch súkromnej firmy a v nevyhovujúcich priestoroch, pričom sú rozptýlení na viacerých miestach, píše sa v predkladacej správe návrhu na vydanie súhlasu k obstarávaniu.
Niektoré pôvodné objekty ako garáže a vrátnicu asanujú, iné zrekonštruujú, prestavajú, respektíve nanovo vybudujú.

Danko verí, že prezident SR bude proti zvyšovaniu výdavkov na zbrojenie
Predseda koaličnej SNS a podpredseda parlamentu Andrej Danko verí, že prezident SR Peter Pellegrini bude na nadchádzajúcom samite členských krajín Severoatlantickej aliancie proti navyšovaniu výdavkov na zbrojenie.

Kaliňák: Problém je, že niektoré strany majú pri zmene ústavy iný názor
Pri snahách o zmenu Ústavy SR je podľa ministra obrany Roberta Kaliňáka problém v tom, že niektoré strany majú iný názor.

Robert Kaliňák nemá problém s kontrolnou komisiou, ktorú chce opozícia
Minister obrany Robert Kaliňák nemá problém so zriadením kontrolnej odbornej komisie, ktorú požaduje opozícia.

SAAKP pristúpi k preventívnemu sprísneniu hygienických opatrení na kúpaliskách
Slovenská asociácia akvaparkov, kúpalísk a plavární pristúpi k preventívnemu sprísneniu hygienických opatrení v zariadeniach svojich členov.

Tragická nehoda na poli: O život prišli dvaja chlapci
Pri nehode zahynul tínedžer a 8-ročný chlapec.