• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 21.5.2025Meniny má Zina
10°Bratislava

Z UFA spievali nový singel ´čísla´, The Uniques sú Nvmeri

  • 20:59 03.03.2013
  • BRATISLAVA
Z UFA spievali nový singel ´čísla´, The Uniques sú Nvmeri

Slovenská progresívnopopová kapela Nvmeri, ktorá predtým pôsobila pod názvom The Uniques, v nedeľu predstavila svoj prvý singel.

Skladbu Hardwired zahrala na Vyhliadkovej veži UFO v Bratislave v rámci poslednej časti relácie Hudba mesta.

Režisérom videa dokumentujúceho krátke vystúpenie je Michal Kebis, strih mal na starosti Dušan Varmeďa a zvuk trojica Richard Danel, Petra Karáčová a Martin Benč. Autormi námetu a scenára Hudby mesta sú Michal Lenický a Martin Kukoľ.

Zostavu formácie Nvmeri, čo v latinčine znamená "čísla", tvoria hudobníci Pišta Kráľovič, Palo Javorník a Miro Tuchyňa. Hardwired je prvým singlom kapely, ktorý bude na jar nasledovať album a potom aj koncertné turné.

"Uvedomili sme si, že po viacerých zmenách v obsadení od roku 2007 sa v The Uniques vystriedalo dokopy desať ľudí. Keďže táto zostava je už usadená, tak jedinou možnosťou to bolo celé skĺbiť, urobiť za všetkým poslednú bodku a začať písať novú vetu kapitálkou,” objasňuje zmenu názvu Pišta Kráľovič.

"Slovo Nvmeri znamená v latinčine čísla, ktorými je popretkávaná celá naša filozofia a hudba. Fascinujú nás, ako jedna z mála exaktných vecí, ktoré človek pozná. A latinčina - ako taký tajomný odkaz doby a určitý symbol vedomosti. Spojenie tradičného s futuristickým - týmto sa teraz tiahne to čo robíme,” dodal Kráľovič.

Nvmeri sa už dnes večer predstavia po prvý raz naživo na udeľovaní Radio_Head Awards v bratislavskom Majestic Music Clube (MMC).

Agentúru SITA informoval za kapelu Michal Stolárik.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Richard Müller získal za album Duety dvojnásobnú platinovú platňu

Richard Müller získal za album Duety dvojnásobnú platinovú platňu

VČERA - 8:25Kultúra

Legenda slovenskej a českej hudobnej scény Richard Müller má na konte ďalší úspech.

Víťazom piesňovej súťaže Eurovízia sa stal rakúsky spevák JJ

Víťazom piesňovej súťaže Eurovízia sa stal rakúsky spevák JJ

6:39 18.05.2025Kultúra

Víťazom 69. ročníka finále piesňovej súťaže Eurovízia za rok 2025 sa stal rakúsky spevák JJ s popovo opernou skladbou „Wasted Love“.

Populárny herec a držiteľ štyroch Českých levov Oldřich Kaiser má 70 rokov

Populárny herec a držiteľ štyroch Českých levov Oldřich Kaiser má 70 rokov

5:37 16.05.2025Kultúra

Ťažký týždeň referenta Kubrta, skúška z dejepisu a z priebehu Nežnej revolúcie, poučovanie pubertálneho chlapca – to sú scénky, ktoré vďaka dvojici Oldřich Kaiser a Jiří Lábus doslova zľudoveli.

Saudek: Mám veľmi rád Slovensko, Slovenky sú najkrásnejšie na svete

Saudek: Mám veľmi rád Slovensko, Slovenky sú najkrásnejšie na svete

21:45 13.05.2025Kultúra

Milovníci fotografií Jana Saudka zaplnili v utorok podvečer Stredoeurópsky dom fotografie v Bratislave, kde slávnostne otvorili výstavu Jan Saudek 90, prezentujúcej výber toho najlepšieho z celoživotnej tvorby umelca.

Začína sa piesňová súťaž Eurovízia, favoritom je Švédsko

Začína sa piesňová súťaž Eurovízia, favoritom je Švédsko

14:20 12.05.2025Kultúra

Vo švajčiarskom Bazileji sa v utorok začne piesňová súťaž Eurovízia.