Zle vyčistené štetce na mejkap môžu spôsobiť infekciu. Takto ich musíte čistiť

Každodenné používanie štetcov na mejkap a ich nedostatočné čistenie sa môže odraziť aj na vašom zdravotnom stave.
Hoci štetce na mejkap môžu vyzerať čisté, odborníci varujú, že vám môže hroziť infekcia, pretože nástroje sú živnou pôdou pre baktérie, informuje portál The Sun.
Lekári z Americkej akadémie dermatológie tvrdia, že by ste si mali čistiť štetce na mejkap každých sedem až desať dní. Znečistené štetce môžu spôsobiť problémy s pokožkou. Okrem toho, že sa na nich zbierajú zvyšky produktov, nečistoty a olej, sú štetce na make-up živnou pôdou pre baktérie. To by sa mohlo odraziť na vašej pleti vo forme akné či vyrážok.
Znečistené štetce na make-up môžu spôsobiť infekciu, ako je plesňová infekcia, E. coli alebo stafylokoková infekcia.
Čistá voda nestačí
Podľa dermatológov čistenie samotnou vodou pri štetcoch nestačí. Baktérie sa totiž môžu držať medzi jednotlivými štetinami.
Najprv by ste ich mali opláchnuť vlažnou vodou, aby ste odstránili zvyšky make-upu.
Aby ste sa uistili, že štetce sú správne vyčistené, pridajte k vlažnej vode do misky lyžicu jemného šampónu alebo čistiaceho šampónu. Používaním obyčajného mydla a vody by ste zbytočne znižovali zbytočnosť štetcov a mydlo s vodou by vysušili štetiny.
Hrotmi štetcov krúžte v miske so zmesou vody a šampónu. Následne štetce opláchnite pod tečúcou vodou. Postup opakujte dovtedy, kým zo štetcov nevytečie čistá voda.
Prebytočnú vlhkosť vytlačte zo štetcov čistou a suchou papierovou utierkou.
Záleží aj na správnom sušení
Štetce po umytí položte naplocho na uterák, pričom hroty nechajte visieť z okraja pultu. Nikdy ich nesušte vo zvislej polohe v nádobe. To by mohlo spôsobiť stekanie vody po štetcoch a uvoľňovanie lepidla, ktoré spája hrot s rukoväťou.
Ďalšou chybou, ktorú možno robíte, je zdieľanie štetcov s inými ľuďmi. To môže zvýšiť riziko infekcie.
Expertka Amy-May Pointer povedala, že kefy na vlasy či natáčky na mihalnice môžu obsahovať potenciálne škodlivé huby. Dodala tiež, že módne predmety, ako sú nefritové valčeky, je potrebné vyčistiť po každom použití. Na nástrojoch testovaných odborníkmi sa totiž našiel Staphylococcus aureus.

Gynekológovia radia: Toto počas menštruácie nikdy nerobte
Bojujete pravidelne počas menštruácie s kŕčmi a bolesťou? Možno niečo robíte nesprávne.

Čo sa stane, ak sa dotknete ortuti? Odpoveď vás prekvapí
Všetci si spomíname na varovanie pred rozliatou ortuťou z teplomera. Prečo by sme sa tejto látky nemali dotýkať a čo hrozí, ak toto varovanie odignorujeme?

Vedci zistili, že takáto strava zlepšuje pamäť. Niektoré potraviny vás prekvapia
Zabúdate? Nová štúdia naznačuje, že možno potrebujete vo svojej strave viac červeného vína a čerešní.

Najčastejšie chyby, ktorých sa dopúšťate pri cvičení na stacionárnom bicykli
Udržiavať si kondičku pomocou stacionárneho bicykla síce na prvý pohľad pôsobí ako jednoduchý cieľ, no mnohí ho zvyknú podceniť.

Hemoroidy môžu spočiatku pôsobiť bezpríznakovo. Ako vyzerá hemoroidálny atak?
Ľudia by v prípade krvácanie nemali odkladať návštevu lekára, ktorý ochorenie správne identifikuje, vylúči rakovinu a prípadne zamedzí pokročilému štádiu.