• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 22.5.2025Meniny má Júlia, Juliana
14°Bratislava

Brit, ktorého na Ukrajine zajali Rusi, posiela odkaz Putinovi

  • 11:17 23.02.2023
  • Londýn
Brit, ktorého na Ukrajine zajali Rusi, posiela odkaz Putinovi

Britský občan písal mučenie v zajatí.

Britský občan Shaun Pinner, ktorého počas bojov na Ukrajine zajali ruskí vojaci, pre portál televízie Sky News opísal mučenie v zajatí. Portál televízie zverejnil informácie vo štvrtok.

Pinner patril vlani v septembri medzi piatich Britov prepustených počas výmeny väzňov z ruského zajatia.

V programe Beth Rigby Interviews bývalý britský vojak vyzval spojenecké krajiny, aby Ukrajine v rámci „svojej vytrvalej podpory“ poslali aj stíhacie lietadlá, ktoré by zastavili inváziu ruského prezidenta Vladimira Putina.

Brit tiež varoval ruského prezidenta: „Raz si vás nájdeme.“

Pinner spomínal aj na mučenie elektrickými šokmi. V rozhovore povedal: „Človek má pocit, akoby sa mu mali odtrhnúť svaly, odtrhnúť od tela... A na druhý deň sa mi veľmi nafúkli nohy. Akoby mi z vlásočníc na nohách presakovala krv.“ Nemohol preto ani chodiť.

Opísal tiež, ako mu jeden muž v zajatí roztrhal oblečenie. Chcel zistiť, či má nejaké pravičiarske tetovania, nečakane ho však bodol nožom do stehna. „Zrazu som silno krvácal, z celých nôh. Kričal som... a ako som sedel a pozeral si na nohu, prešlo mnou 200 voltov. To ma doslova postavilo a on do mňa ďalej púšťal elektrinu a zabíjal ma,“ uviedol Pinner.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Súd zablokoval Trumpov dekrét na zrušenie ministerstva školstva

Súd zablokoval Trumpov dekrét na zrušenie ministerstva školstva

DNES - 19:04Zahraničné

Americký súd vo štvrtok predbežne zablokoval dekrét prezidenta Donalda Trumpa, ktorým sa snažil zrušiť ministerstvo školstva, a nariadil opätovné prijatie prepustených zamestnancov.

 Zmluva medzi Českom a Svätou stolicou je podľa Pavla v rozpore s ústavou

Zmluva medzi Českom a Svätou stolicou je podľa Pavla v rozpore s ústavou

DNES - 17:48Zahraničné

Dohodnutá zmluva medzi Českom a Svätou stolicou je podľa prezidenta ČR Petra Pavla v rozpore s ústavným poriadkom.

Fiala: Česko je opakovane terčom kyberútokov

Fiala: Česko je opakovane terčom kyberútokov

DNES - 15:56Zahraničné

Česko je podľa premiéra Petra Fialu opakovane terčom rôznych foriem útokov v rámci hybridnej vojny, ktorú proti nemu vedie Rusko aj iné štáty.

Rusko ohrozuje bezpečnosť v Európe, tvrdí Merz

Rusko ohrozuje bezpečnosť v Európe, tvrdí Merz

DNES - 15:28Zahraničné

Nemecký kancelár Friedrich Merz vo štvrtok vyhlásil, že Rusko ohrozuje bezpečnosť v Európe.

Štvrtina ľudí v Nemecku má prisťahovalecký pôvod

Štvrtina ľudí v Nemecku má prisťahovalecký pôvod

DNES - 14:14Zahraničné

Približne 21,2 milióna ľudí s prisťahovaleckým pôvodom žilo počas uplynulého roka v Nemecku, čo je štvorpercentný nárast v porovnaní s predchádzajúcim rokom.