Cestovanie v čase je možné. NASA vysvetľuje ako

Vedci tvrdia, že cestovanie v čase je možné.
Pred pár dňami samozvaný cestovateľ v čase tvrdil, že pozná výsledok majstrovstiev sveta vo futbale v roku 2022. Tie sú v súčasnosti však len v počiatočnej fáze. V zdieľanom videu tvrdil, že Brazília porazí francúzsko a stane sa víťazom. Po tejto správe sa zdvihlo mnoho pochybovačných obočí.
NASA však vysvetlila, že v skutočnosti všetci cestujeme v čase.
Vysvetľuje to na experimente, ktorý má ukázať, že čím rýchlejšie cestujete, tým pomalšie zažívate čas. Zahŕňalo to hodiny merajúce čas na zemi a hodiny merajúce čas na palube lietadla, ktoré sa pohybovalo v rovnakom smere ako sa Zem otáča.
Keď lietadlo dokončilo svoju cestu okolo zemegule, vedci zistili, že hodiny v lietadle prešli časom o niečo pomalšie ako hodiny na zemi. Kvôli týmto rovnakým časovým dilatačným efektom bol astronaut Scott Kelly po 1 roku strávenom vo vesmíre na nízkej obežnej dráhe ISS technicky o 0,01 sekundy mladší ako jeho dvojča Mark, ktorý zostal na Zemi, píše slashgear.com.
NASA to uzatvorila:
“Áno, cestovanie v čase je skutočne skutočná vec. Ale nie je to úplne to, čo ste pravdepodobne videli vo filmoch. Za určitých podmienok je možné zažiť plynúci čas inou rýchlosťou ako 1 sekunda za sekundu. A existujú dôležité dôvody, prečo musíme pochopiť túto reálnu formu cestovania v čase."
Nie sme v bode, v ktorom by sme mohli poskakovať o týždne dopredu – bez ohľadu na to, aký je cestovateľ v čase na majstrovstvách sveta, vysvetľuje portál ladbible.com.

Túto aplikáciu musíte vymazať zo svojho mobilu! Začala ľudí tajne nahrávať a kradnúť fotky
Aplikácia sa zmenila na nástroj na špehovanie.

Poklad z Titanicu: V troskách sa našiel cenný náhrdelník, hľadajú rodinu jeho majiteľa
Objav sa uskutočnil počas najväčšieho podvodného skenovania miesta vraku, aké sa kedy uskutočnilo.

Väčšinu úmrtí súvisiacich s Covid-19 zapríčinila iná infekcia, vyhlasuje najnovšia analýza
Podľa vedcov z Illinois by za prevažnou väčšinou úmrtí po nakazení Covid-19 mohla byť infekcia, ku vzniku ktorej došlo až po hospitalizácii.

Netopiere by mohli pomôcť v boji proti rôznym ochoreniam
Vo všeobecnosti sa s netopiermi spájajú skôr negatívne prívlastky. Teraz však vedci tvrdia, že majú proteín schopný predĺžiť náš život.

Slovenský operátor hlási problém: Toto s mobilmi teraz nerobte, varuje
Slovenský operátor má veľký výpadok.