• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 12.5.2025Meniny má Pankrác
11°Bratislava

V týchto okresoch môže v piatok nasnežiť 10 cm, platia aj viaceré výstrahy

  • 8:46 18.11.2022
  • Bratislava
V týchto okresoch môže v piatok nasnežiť 10 cm, platia aj viaceré výstrahy

Počas piatka platia na Slovensku výstrahy pred snežením, hmlou, ale aj poľadovicou.

Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom webe s tým, že v niektorých okresoch môže napadnúť desať centimetrov snehu.

Výstraha prvého stupňa pred snežením platí v niektorých okresoch Banskobystrického, Trenčianskeho, Košického, Prešovského a Žilinského kraja. V týchto lokalitách sa očakáva v polohách nad 500 metrov ojedinele výskyt sneženia, pri ktorom spadne desať centimetrov nového snehu. „Uvedená výška nového snehu predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (dopravu a pohyb osôb),“ uviedli meteorológovia. Výstraha platí v okresoch Banskobystrického, Trenčianskeho a Žilinského kraja do 17.00 h, v okresoch na východe Slovenska do 21.00 h.

Poľadovica sa môže vyskytovať v okresoch Banskobystrického, Košického, Prešovského a Žilinského kraja. Výstraha je predbežne platná do soboty (19. 11.) 9.00 h.

V okresoch Myjava, Piešťany, Senica, Trnava, Pezinok, Malacky, Bratislava a Senec sa v piatok doobeda očakáva ojedinele výskyt hmiel s dohľadnosťou 50 - 200 metrov. „Znížená dohľadnosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity,“ poznamenal SHMÚ. Výstrahy prvého stupňa pred výskytom hmiel platia do 12.00 h.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Slovenské mesto končí s e-kolobežkami. Aký je dôvod?

Slovenské mesto končí s e-kolobežkami. Aký je dôvod?

DNES - 20:02Domáce

E-kolobežky v meste fungujú od roku 2023. Teraz ich však sťahujú z ulíc.

SHMÚ upozorňuje na mráz vo vegetačnom období vo viacerých okresoch

SHMÚ upozorňuje na mráz vo vegetačnom období vo viacerých okresoch

DNES - 19:12Domáce

Na väčšine Slovenska sa môže z pondelka na utorok (13. 5.) vyskytnúť mráz vo vegetačnom období.

Tomáš Taraba: Obvinenie bývalého ministra je prípad, ktorý je viac ako jasný

Tomáš Taraba: Obvinenie bývalého ministra je prípad, ktorý je viac ako jasný

DNES - 18:37Domáce

Obvinenie bývalého ministra životného prostredia J. B. je podľa súčasného šéfa envirorezortu Tomáša Tarabu prípad, ktorý je „viac ako jasný“. Konštatuje to na sociálnej sieti.

Hnutie Slovensko: Zvolenie Martiny Flašíkovej je zlá správa pre objektívnosť

Hnutie Slovensko: Zvolenie Martiny Flašíkovej je zlá správa pre objektívnosť

DNES - 18:26Domáce

Opozičné hnutie Slovensko považuje zvolenie Martiny Flašíkovej za generálnu riaditeľku STVR za varovnú správu pre objektivitu verejnoprávnych médií.

Matúš Šutaj Eštok: Obvinenie bývalého ministra znamená, že zákon je nad všetkými

Matúš Šutaj Eštok: Obvinenie bývalého ministra znamená, že zákon je nad všetkými

DNES - 16:42Domáce

Obvinenie bývalého ministra životného prostredia J. B. by malo byť dôkazom, že zákon by mal byť na Slovensku nad všetkými, najmä ak ide o politikov.