Hasiči naďalej zasahujú pri požiari lesného porastu v katastri Malej Lodiny

Hasiči stále pokračujú s hasením požiaru lesného porastu v ťažko dostupnom teréne v katastri obce Malá Lodina v okrese Košice-okolie. Informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Katarína Križanová.
V neprístupnom teréne vytvorili desať jazierok z oto vakov, z ktorých vykonávajú hasebné práce. „Na mieste momentálne zasahuje 50 profesionálnych a dobrovoľných hasičov a príslušníci z modulu pozemného hasenia požiarov - skupina východ a skupina západ,“ povedala s tým, že aj v sobotu pomáhajú s hasením dva vrtuľníky Ministerstva obrany SR s hasiacim modulom a obslužným personálom.
Požiar vypukol ešte v stredu (20. 7.) popoludní. Pre vysoké riziko vzniku požiarov v dôsledku pretrvávajúceho sucha a vysokých teplôt platí od soboty zákaz vstupu do lesov v okresoch Košice a Košice-okolie.

Polícia pátra po mužovi, ktorý platil odcudzenou kartou
Polícia pátra po neznámom páchateľovi, ktorý platil odcudzenou platobnou kartou v obchodnom centre v Pezinku.

Na Trenčianskom hrade sa začala obnova parkánového múru, vstup na hrad obmedzili
Na Trenčianskom hrade odštartovali stavebné práce na obnove parkánového múru. Investíciu za viac ako 600.000 eur finančne podporilo Ministerstvo kultúry SR dotáciou 350.000 eur,

Múzeum SNP v Banskej Bystrici oslavuje 70 rokov od svojho založenia
Múzeum Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici v tomto roku oslavuje 70 rokov svojej existencie, symbolicky zároveň s 80. výročím ukončenia druhej svetovej vojny.

Inšpektori našli na trhu nevyhovujúcu potravinu
Štátna veterinárna a potravinová správa upozorňuje na nevyhovujúcu zeleninu.

TEDi sťahuje z predaja nebezpečný produkt. Ak ho máte, musíte ho prestať používať
Výrobok z obľúbeného reťazca môže ohroziť zdravie.