Počet úmrtí spojených s covidom stúpol v Spojených štátoch za dva týždne o 33 percent
- 19:55 20.07.2022
- Washington

Počet ľudí, ktorí v Spojených štátoch zomreli v súvislosti s ochorením COVID-19, stúpol za uplynulé dva týždne o 33 percent. TASR správu prevzala v stredu z agentúry DPA, ktorá sa odvoláva na denník The New York Times.
Počet nových prípadov nákazy koronavírusom stúpol za rovnaké obdobie v USA o 24 percent. V utorok tam zaznamenali 153.535 nových prípadov. Počet ľudí, ktorí sa koronavírusom nakazili od začiatku pandémie, tak stúpol na 89,8 milióna, vyplýva z najnovších údajov Univerzity Johnsa Hopkinsa (JHU).
V utorok v Spojených štátoch zaevidovali 593 nových úmrtí súvisiacich s ochorením COVID-19 a ich celkový počet vzrástol na 1.024.900.
Najviac nových prípadov bolo v americkom štáte Kalifornia, a to vyše 52.000. Najviac úmrtí zaevidovali v štáte Michigan - 106.
V súčasnosti je v Spojených štátoch hospitalizovaných s koronavírusom vyše 40.000 ľudí a vyše 4600 z nich sa nachádza na jednotkách intenzívnej starostlivosti. Počet hospitalizovaných pritom za uplynulé dva týždne stúpol o 19 percent.
Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) minulý týždeň varovala, že pandémia nového koronavírusu sa ani zďaleka neblíži ku koncu, čoho dôkazom sú najnovšie vlny nákazy a narastajúceho počtu infikovaných v mnohých krajinách.

Eurokomisia obvinila TikTok z porušovania pravidiel v oblasti reklamy
Európska komisia vo štvrtok obvinila platformu TikTok z porušovania právnych predpisov Európskej únie.

Zelenskyj: Ruská delegácia v Istanbule je „atrapa“ s nejasným mandátom
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj po príchode do Ankary označil ruskú delegáciu v Istanbule, ktorá má rokovať s delegáciou Ukrajiny, ako „atrapu“ s nejasným mandátom.

Trump: USA by mali prevziať Pásmo Gazy a urobiť z neho „zónu slobody“
Americký prezident Donald Trump vo štvrtok vyhlásil, že chce, aby Spojené štáty „prevzali“ Pásmo Gazy a premenili ho na „zónu slobody“.

Lipavský: Putin do Turecka neprišiel, lebo je zbabelý
Putinova neúčasť na rokovaniach v Istanbule svedčí podľa Jana Lipavského o zbabelosti šéfa Kremľa.

Organizátori Eurovízie zakázali umelcom mávať vlajkou EÚ
Eurokomisár pre medzigeneračnú spravodlivosť, mládež, kultúru a šport Glenn Micallef sa ohradil voči hudobnej súťaži Eurovízia po tom, čo účinkujúcim zakázali mávať vlajkou EÚ.