• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 11.8.2022Meniny má Zuzana
15°Bratislava

Geislerová: Kto iný by mal hrať prezidentku než ja

  • 11:05 28.06.2022
  • Bratislava
Geislerová: Kto iný by mal hrať prezidentku než ja

Česká romantická komédia Prezidentka vstúpi do slovenských kín vo štvrtok 30. júna.

Dovolenkou "all inclusive" označila nakrúcanie filmu Prezidentka jeho hlavná predstaviteľka Aňa Geislerová. Novú českú romantickú komédiu, ktorú natočila s hereckým kolegom Ondřejom Vetchým a režisérom a scenáristom Rudolfom Havlíkom, odpremiérovala v pondelok (27. 6.) v Bratislave.

Záležalo mi na tom, aby ten charakter ženy, keby bol dosadený do vážneho filmu o politických veciach a rozhodovaní, tam obstál. Inšpirovali ma ženy, ktoré skutočne svojimi postojmi, schopnosťami a kariérou podľa mňa sú kandidátkami na prezidentku, alebo priamo sú prezidentkou, napríklad vaša pani prezidentka,“ uviedla pred premiérou Geislerová.

Herecká hviezda, ktorá v dráme Amnestie (2019) stvárnila disidentku, priznala, že na nepolitickej romantickej komédii ju bavil pôvodný nápad režiséra, aby si zahrala hlavu štátu. „Prvotný nápad sa mi páčil len tak. Jasné, že budem hrať prezidentku, kto iný by mal hrať prezidentku než ja,“ smeje sa herečka.

Nakrúcanie Prezidentky bolo pre ňu exotikou a „dovolenkou all insclusive“. „Bežne skôr nakrúcam v bahne alebo zadymených disidentských prostrediach alebo som umierajúca, zakrvavená Božena, bolo pre mňa nezvyklé, že sa o mňa stále niekto stará, som v pekných prostrediach a všetci sa pekne správajú, bol to pre mňa zážitok,“ vyhlásila herečka, ktorá si väčšinou vyberá zložitejšie scenáre. „Pretože ma bavia, vzbudzujú vo mne otázky, rezonujú vo mne,“ dodala.

Geislerová vylúčila, že by sa po účinkovaní v romantickej komédii rozhodla kandidovať na post českej prezidentky, aj keď vtipne pripustila, že jej niektorí ľudia už posielajú hlasy.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Od narodenia významného spisovateľa Vladimíra Mináča uplynulo 100 rokov

Od narodenia významného spisovateľa Vladimíra Mináča uplynulo 100 rokov

VČERA - 7:51Kultúra

Jeho prozaická, esejistická, ale aj publicistická tvorba takmer polstoročie dodávala impulzy vývinu nielen slovenskej literatúre, ale aj spoločnosti a kultúre. Od narodenia Vladimíra Mináča uplynie v stredu 100 rokov.

V Mníchove má byť koncert Rammsteinu pre 145.000 ľudí

V Mníchove má byť koncert Rammsteinu pre 145.000 ľudí

18:34 09.08.2022Kultúra

Úrady v bavorskej metropole Mníchov sa ešte nerozhodli, či nemeckej rockovej skupine Rammstein povolia usporiadať silvestrovský koncert pre približne 145.000 ľudí.

Oceňovaný americký herec Dustin Hoffman slávi 85. narodeniny

Oceňovaný americký herec Dustin Hoffman slávi 85. narodeniny

6:33 08.08.2022Kultúra

Herec, ktorý upútava svojím dôsledne prepracovaným herectvom, má dnes 85 rokov.

Jubilant Mistrík: Divadlo je choroba, kto dostane bacila Thálie, ťažko sa z toho vylíže

Jubilant Mistrík: Divadlo je choroba, kto dostane bacila Thálie, ťažko sa z toho vylíže

7:29 03.08.2022Kultúra

Na divadelné dosky sa postavil už ako šesťročný. Pôsobil v Slovenskom národnom divadle (SND) a v iných slovenských divadlách.

Giancarlo Giannini, taliansky herec známy aj z

Giancarlo Giannini, taliansky herec známy aj z "bondoviek", má 80 rokov

6:31 01.08.2022Kultúra

Patrí k najznámejším talianskym hercom. Nominácie na Oscara sa dočkal už v druhej polovici 70. rokov minulého storočia za účinkovanie vo filme Pasqualino Sedmikráska.