Obhajca Fica a Kaliňáka vidí za obvinením politiku, chce dozor prípadu od GP

Obvinenie Roberta Fica a Roberta Kaliňáka považuje ich obhajca David Lindtner za politický útok. Vyhlásil, že by boli najradšej, keby prípad dozorovala Generálna prokuratúra (GP) SR.
V prípade figurujú podľa Lindtnera viacerí poškodení. Napríklad prezident Andrej Kiska, minister financií Igor Matovič (OĽANO), predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), špeciálny prokurátor Daniel Lipšic či prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Vasiľ Špirko. Hovorí, že si za tejto situácie vie len veľmi ťažko predstaviť nezávislé a nestranné rozhodovanie zo strany prokuratúry. „Pokiaľ sa tu nachádza pán špeciálny prokurátor, zrejme budeme zvažovať námietky zaujatosti,“ dodal obhajca.
Obvinenie Fica vníma ako politický útok na predstaviteľa politickej opozície. V súvislosti s Kaliňákom aj ako útok na výkon advokácie. Kritizuje jeho zadržanie. „K zadržaniu osoby väčšinou prichádza, keď prišlo k trestnému činu a bezprostredne treba obmedziť osobnú slobodu. Toto sú skutky od roku 2012 do 2018,“ zdôraznil.
Obhajoba potvrdila, že ide o obvinenia z trestných činov založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a ohrozenia bankového a daňového tajomstva. V rámci zločineckej skupiny majú figurovať aj podnikateľ Norbert B. a policajný exprezident Tibor G. Obhajoba priblížila, že dôvodom zadržania Kaliňáka je kolúzna väzba. Prípadný návrh na väzobné stíhanie by považovala za bezprecedentný krok.
Obvinenie dvojice a advokáta Mareka Paru potvrdila aj polícia. Kaliňák a Para sú zadržaní.

Pri požiari osobného vozidla sa zranili dve osoby
Pri požiari auta v Leviciach sa vo štvrtok dopoludnia zranili dve osoby. Jedna z nich sa v čase príchodu hasičov už nenachádzala na mieste.

Na Malinom Brde mal vážny úraz hornej končatiny 55-ročný slovenský cyklista
Počas zjazdu na bicykli z Maliného Brda vo štvrtok popoludní si vážne zranil hornú končatinu 55-ročný slovenský cyklista.

Polícia eviduje neúspešné pokusy o podvod na senioroch,opäť apeluje na opatrnosť
V priebehu minulého týždňa zaznamenali policajti na území Bratislavského kraja dva prípady, našťastie, neúspešných pokusov o podvodné vylákanie peňazí od seniorov.

M. Šutaj Eštok: Hlas-SD chce rokovať o úprave transakčnej dane pre živnostníkov
Strana Hlas-SD chce na koaličnej rade hovoriť o tom, aby transakčná daň nemusela platiť pre drobných živnostníkov.

Šutaj Eštok: Hlas odmieta akúkoľvek diskusiu o možných scenároch vystúpenia z EÚ
Koaličný Hlas-SD odmieta akúkoľvek diskusiu o možných scenároch vystúpenia Slovenska z Európskej únie.