• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 1.5.2025Dnes je Sviatok práce
11°Bratislava

Kadyrov: Rusko nebude na Ukrajine robiť žiadne ústupky

  • 6:06 31.03.2022
  • Moskva
Kadyrov: Rusko nebude na Ukrajine robiť žiadne ústupky

Čečenský vodca Ramzan Kadyrov v stredu povedal, že Rusko neurobí žiadne ústupky vo svojej vojne na Ukrajine.

Podľa Kadyrova sa šéf ruských vyjednávačov Vladimir Medinskij vo svojich vyhláseniach pomýlil.

Informovala o tom tlačová agentúra Reuters, ktorá citovala z videa, ktoré Kadyrov zverejnil na sociálnej sieti Telegram.

Nebudeme robiť žiadne ústupky. Bol to Medinskij, ktorý sa pomýlil - urobil nesprávnu formuláciu. A ak si myslíte, že (Putin) skončí s tým, čo začal, len tak - ako sa nám to dnes prezentuje -, to nie je pravda,“ povedal Kadyrov.

Čečenský vodca takto reagoval na slová vedúceho ruskej vyjednávacej delegácie, ktorý po utorkových rokovaniach v Istanbule povedal, že Moskva podnikne kroky na deeskaláciu konfliktu vrátane obmedzovania vojenskej aktivity v okolí Kyjeva.

Kadyrov, ktorý tvrdou rukou vládne v ruskej Čečenskej republike, je bývalý povstalec a v súčasnosti spojenec ruského prezidenta Vladimira Putina.

Už na začiatku ruskej ofenzívy sa na sociálnych sieťach objavili zábery z námestia v čečenskom hlavnom meste Groznyj zaplneného vojakmi, ktorí tvrdili, že sú na ceste na Ukrajinu a pripravení pripojiť sa k ruským jednotkám.

Kadyrov sa často sám označuje za Putinovho „pešiaka“, pripomína Reuters s tým, že Moskva jeho režim dotuje.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Talianska vláda chce, aby rodičia schvaľovali deťom účasť na sexuálnej výchove

Talianska vláda chce, aby rodičia schvaľovali deťom účasť na sexuálnej výchove

DNES - 6:01Zahraničné

Talianska vláda predložila do parlamentu návrh zákona vyžadujúci, aby rodičia písomne odobrovali účasť detí na hodinách sexuálnej výchovy, ktoré v školách v tejto prevažne katolíckej krajine nie sú povinné.

Lavrov: Rusko plánuje posilniť ekonomické vzťahy s Dominikánskou republikou

Lavrov: Rusko plánuje posilniť ekonomické vzťahy s Dominikánskou republikou

DNES - 5:44Zahraničné

Rusko plánuje posilniť svoje ekonomické a obchodné vzťahy s Dominikánskou republikou.

USA s Ukrajinou podpísali dohodu o nerastných surovinách

USA s Ukrajinou podpísali dohodu o nerastných surovinách

DNES - 5:32Zahraničné

Spojené štáty a Ukrajina podpísali dohodu o nerastných surovinách. USA poskytne prednostný prístup k novým zákazkám v oblasti ukrajinských prírodných zdrojov.

Kallasová: EÚ pripravuje plán B pre prípad, že USA odídu z rokovaní o Ukrajine

Kallasová: EÚ pripravuje plán B pre prípad, že USA odídu z rokovaní o Ukrajine

VČERA - 21:28Zahraničné

Európska únia pripravuje plán B, ako zachovať sankcie uvalené na Rusko za jeho inváziu na Ukrajinu, pre prípad, že Spojené štáty upustia od mierových rokovaní a budú sa snažiť o zblíženie s Ruskom.

Bielorusko udelí amnestiu tisícom väzňov, tí politickí medzi nimi nebudú

Bielorusko udelí amnestiu tisícom väzňov, tí politickí medzi nimi nebudú

VČERA - 21:09Zahraničné

Bielorusko schválilo návrh zákona, na základe ktorého pri príležitosti 80. výročia konca druhej svetovej vojny udelí amnestiu tisícom väzňov.