• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 14.5.2025Meniny má Bonifác
Bratislava

Video: Rakety zasiahli bytový dom v Kyjeve, aj školu a kultúrny dom v Merefe

  • 9:31 17.03.2022
  • Kyjev
Video: Rakety zasiahli bytový dom v Kyjeve, aj školu a kultúrny dom v Merefe

Rusko sa uchyľuje k používaniu starších, menej presných zbraní, ktoré sú menej vojensky účinné a s väčšou pravdepodobnosťou povedú k civilným obetiam.

Najmenej jednu obeť a troch zranených hlásia vo štvrtok z Kyjeva po tom, ako tam trosky zo zostrelenej rakety vo štvrti Darnyckyj zasiahli a poškodili 16-poschodový bytový dom. Podľa spravodajskej stanice CNN o tom vo štvrtok informovali ukrajinské úrady.

Záchranná služba uviedla, že hlásenie o požiari a zásahu bytového domu v Kyjeve dostala krátko po 05.00 h miestneho času.

Televízia CNN dodala, že hasiči už medzičasom požiar uhasili. Z budovy bolo evakuovaných asi 30 ľudí. Záchranári ešte pátrajú po prípadných ďalších osobách, ktoré by sa mohli nachádzať v budove.

Raketa zasiahla v noci okolo 03.30 h miestneho času aj budovu školy a kultúrny dom v meste Merefa v Charkovskej oblasti na severovýchode Ukrajiny, informoval vo štvrtok spravodajský web Nexta.

Budova školy bola čiastočne zničená. Požiar likvidovali hasiči. Správy o obetiach a zranených zatiaľ nie sú k dispozícii.

Gubenátor Černihivskej oblasti vo štvrtok potvrdil, že meste Černihiv bolo v stredu zabitých 53 ľudí. V tejto bilancii je zrejme započítaných aj desať ľudí, ktorí boli - ako uviedlo americké veľvyslanectvo v Kyjeve - zastrelení ruskými silami, kým čakali v rade na chlieb. Spravodajská stanica BBC v súvislosti s týmto incidentu vo štvrtok informovala o 13 obetiach.

Mesto Černihov je zovreté v obkľúčení od 25. februára. Vo všeobecnosti je známe svojimi kresťanskými chrámami, počas invázie sa dostali aj tie pod intenzívne ostreľovanie.

Podľa najnovšej, štvrtkovej spravodajskej aktualizácie britského ministerstva obrany sa Rusko uchyľuje k používaniu starších, menej presných zbraní, ktoré sú menej vojensky účinné a s väčšou pravdepodobnosťou povedú k civilným obetiam.

Britské ministerstvo dodalo, že Rusko - vzhľadom na meškanie pri „dosahovaní svojich cieľov a neschopnosti kontrolovať ukrajinský vzdušný priestor“ - pravdepodobne „vynaložilo oveľa viac zbraní odpaľovaných zo vzduchu, než sa pôvodne plánovalo“, a to viedlo aj k použitiu zbraní, ktoré sú menej vojensky účinné.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Macron: Nové sankcie proti Rusku by mohli cieliť na finančné služby, ropu a plyn

Macron: Nové sankcie proti Rusku by mohli cieliť na finančné služby, ropu a plyn

VČERA - 22:08Zahraničné

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v utorok vyjadril podporu uvaleniu nových sankcií na Rusko v najbližších dňoch v prípade, že nezačne uplatňovať prímerie, ktoré navrhla Ukrajina spolu so svojimi spojencami.

Po boji s ťažkou chorobou zomrel hollywoodsky herec

Po boji s ťažkou chorobou zomrel hollywoodsky herec

VČERA - 22:07Zahraničné

Herec bol známy aj vďaka roli vo filme Martina Scorseseho, kde si zahral po boku Roberta de Nira.

Trump oznámil, že zruší všetky sankcie USA uvalené na Sýriu

Trump oznámil, že zruší všetky sankcie USA uvalené na Sýriu

VČERA - 21:48Zahraničné

Americký prezident Donald Trump v utorok oznámil, že zruší všetky sankcie USA uvalené na Sýriu, aby dal krajine pod novým vedením „šancu na úspech“.

Trumpova administratíva znížila financovanie výskumu rakoviny o 31 percent

Trumpova administratíva znížila financovanie výskumu rakoviny o 31 percent

VČERA - 21:47Zahraničné

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa znížila v prvom štvrťroku 2025 financovanie výskumu rakoviny o 31 percent v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka.

Rasmussen vyzval na zvýšenie obranných výdavkov NATO na 4 percentá HDP

Rasmussen vyzval na zvýšenie obranných výdavkov NATO na 4 percentá HDP

VČERA - 15:02Zahraničné

Bývalý generálny tajomník NATO Anders Fogh Rasmunssen si myslí, že európske krajiny by mali zvýšiť svoje výdavky na obranu aspoň na štyri percentá hrubého domáceho produktu.