Vlčan poveril riadením štátneho podniku Lesy SR Mateja Vigodu
- 15:32 18.02.2022
- Bratislava

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan (nominant OĽANO) poveril riadením štátneho podniku Lesy SR Mateja Vigodu. Informoval o tom odbor komunikácie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.
„Vzhľadom na to, že som nemal jednoznačného kandidáta, poveril som Mateja Vigodu na základe výsledkov konzultácií s poslaneckým klubom OĽANO. Zároveň som ho požiadal, aby žiadnym spôsobom nezasahoval do vyšetrovania trestného oznámenia na odštepnom závode Horehronie, ktoré sa týka jeho osoby,“ uviedol minister.
Riadením je Vigoda podľa MPRV poverený až do ukončenia riadneho výberového konania, ktoré bude vyhlásené v najbližších týždňoch.

Danko nesúhlasí so zvyšovaním dane z nehnuteľností ani novými QR platbami
SNS dáva priestor ministerstvu financií, aby návrh zákona prehodnotilo.

PS skritizovalo rezort dopravy: Nemá pocit, že sa na Slovensku stavia a buduje
Opozičné Progresívne Slovensko skritizovalo Ministerstvo dopravy SR za jeho doterajšiu prácu.

NBS varuje pred podvodnou ponukou
Národná banka Slovenska opätovne upozornila na podvodné praktiky, ktoré sa šíria v online priestore a zneužívajú meno známych osobností, inštitúcií či médií.

Ministerstvo práce spustilo nový projekt, rekvalifikovať chce 25.000 ľudí
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR spustilo vo štvrtok nový vzdelávací projekt Pripravený na prácu v priemysle.

Premiér: Ministerstvo dopravy naplnilo 40 % zo svojich cieľov v programovom vyhlásení vlády
Ministerstvo dopravy SR za jeden a pol roka pôsobenia súčasnej vlády splnilo ciele z programového vyhlásenia vlády na 40 %.