• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 17.1.2022Meniny má Nataša
Bratislava

Ako sa Adele podarilo schudnúť? K obrovskej zmene imidžu jej pomohli len tri kroky

  • 20:41 27.11.2021
  • Bratislava
Ako sa Adele podarilo schudnúť? K obrovskej zmene imidžu jej pomohli len tri kroky

Britská populárna speváčka Adele v priebehu niekoľkých mesiacov schudla takmer 45 kilogramov. Ako sama hovorí, najzásadnejšie boli tri zmeny životosprávy.

Famózna britská speváčka Adele v posledných mesiacoch neprekvapuje len novými singlami, ale aj výraznou zmenou imidžu, ku ktorej sa dopracovala po tom, ako schudla až 44 kilogramov.

Speváčka v rámci predstavenia hudobného albumu 30 vystúpila v programe televízie NBC Saturday Night Live, kde sa nevyhla konverzácii o tom, ako sa jej podarilo schudnúť.

Adele poznamenáva, že k zdravšiemu životnému štýlu pristúpila v roku 2012 po narodení syna Angela. Pri chudnutí jej pritom najvýraznejšie pomohli tri väčšie zmeny.

1. Žiadne cigarety a kofeín

Adele sa v minulosti priznala, že denne vypila aj desať šálok sladeného čaju. V snahe schudnúť sa tejto neresti musela vzdať, a nielen tej – okrem sladkého čaju prestala aj s alkoholom, cigaretami a pikantnými, citrusovými a inak výrazne ochutenými jedlami.

K radikálnemu kroku ju prinútili aj zdravotné ťažkosti z roku 2011, keď utrpela krvácanie do hlasiviek. V austrálskej televíznej relácii 60 Minutes Adele priznala, že takáto diéta bola spočiatku nudná, no bola odhodlaná ju dodržiavať, aby svoj hlas ešte viac neohrozila.

2. Diéta Sirtfood

V roku 2017 sa Adele podarilo schudnúť celých 12 kíl vďaka diéte známej ako „sirtfood diéta“. Tá podporuje predovšetkým jedenie rastlinnej stravy, ako je kel a pohánka.

Tieto jedlá aktivujú skupinu enzýmov známych ako sirtuín, a tak potláčajú chuť do jedla. Sirtfood diéta má takisto schopnosť chrániť bunky pred zničením vplyvom stresu a reguluje zápal, metabolizmus a proces starnutia.

Pri sirtfood diéte sa nemusíte celkom vzdať hriešnych potešení. Môže sa pri nej jesť napríklad tmavá čokoláda a piť červené víno – obidve tieto potraviny obsahujú množstvo sirtuínov.

3. Pohyb

Zdravé chudnutie by nikdy nebolo kompletné bez pohybu. O skladbu cvikov a celkový režim sa u Adele starali profesionálni tréneri, vrátane Brazílčanky Camily Goodisovej.

Goodisová v rozhovore pre britský denník The Sun prezradila, že keď sa s Adele spoznala, rýchlo prišla na to, že speváčka neobľubuje cvičenie. „Nemyslím si, že sa jej veľmi chcelo cvičiť, ale celkom si zmenila život a myslím, že 90 percent z toho možno pripísať strave,“ uviedla trénerka.

Keďže Adele je v súkromí skôr utiahnutá, zvykne cvičiť najmä doma s pomocou videozáznamov od trénerov a ich striktne stanovených režimov. Je o nej pritom známe, že preferuje záťažové cviky, ako je zdvíhanie činiek.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, thesun.co.uk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Táto chyba pri používaní wifi vás môže vyjsť draho. Takto sa stávate terčom podvodníkov

Táto chyba pri používaní wifi vás môže vyjsť draho. Takto sa stávate terčom podvodníkov

DNES - 7:16Zaujímavosti

Mnohí používatelia internetu nezabezpečujú svoj wifi router dostatočne. Takto odstránite všetky chyby, ktoré môžu viesť ku krádeži.

Psychiatri rozhodli: Tieto známe filmy najlepšie stvárňujú správanie psychopata

Psychiatri rozhodli: Tieto známe filmy najlepšie stvárňujú správanie psychopata

VČERA - 21:07Zaujímavosti

Najlepšie ukážky správania psychopatov môžeme vidieť aj v niektorých filmoch. Psychiatri vybrali tie najlepšie z nich.

Žena sa nakazila dvomi rôznymi variantmi covidu: Z tohto rozdielu som ostala v šoku

Žena sa nakazila dvomi rôznymi variantmi covidu: Z tohto rozdielu som ostala v šoku

VČERA - 19:37Zaujímavosti

Rozdiel medzi variantom delta a omikron nového koronavírusu podľa Austrálčanky nijako nesúvisí s príznakmi, ktoré sa ochoreniu COVID-19 tradične pripisujú.

Video: Ako si urobiť objemný cop v dvoch krokoch

Video: Ako si urobiť objemný cop v dvoch krokoch

VČERA - 11:06Zaujímavosti

Ak si chcete uviazať skutočne objemný konský chvost, stačí poznať túto techniku.

8 spôsobov, akými si denne ničíte matrac

8 spôsobov, akými si denne ničíte matrac

20:09 15.01.2022Zaujímavosti

Správne udržiavaný matrac môže slúžiť svojmu majiteľovi niekoľko rokov. Zistite, čo môžete spraviť preto, aby ste jeho stav udržali v čo najlepšom stave čo najdlhšie.