• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 28.11.2021Meniny má Henrieta
Bratislava

Smer-SD: Sulík je nespôsobilá osoba na výkon funkcie ministra hospodárstva

  • 17:06 15.10.2021
  • Bratislava
Smer-SD: Sulík je nespôsobilá osoba na výkon funkcie ministra hospodárstva

Doterajšie verejné vyhlásenia a praktická nečinnosť Sulíka ako ministra hospodárstva podľa strany Smer-SD potvrdzujú jeho absolútnu nespôsobilosť na výkon tejto mimoriadne dôležitej exekutívnej funkcie.

Richard Sulík (SaS) je nedôveryhodná a nespôsobilá osoba na výkon funkcie ministra hospodárstva SR. Uviedol to Ján Mažgút, vedúci tlačového oddelenia opozičnej strany Smer-SD, v súvislosti s podaním návrhu na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady (NR) SR.

Spresnil, že poslanci NR SR za stranu Smer–sociálna demokracia v piatok (15. 10.) predložili návrh skupiny poslancov na zvolanie mimoriadnej schôdze NR SR v súvislosti s vyslovením nedôvery členovi vlády SR Richardovi Sulíkovi, povereného riadením Ministerstva hospodárstva SR.

Mažgút priblížil, že v samotnom odôvodnení návrhu sa uvádza, že „nespôsobilosť pána Sulíka ako ministra hospodárstva SR je zrejmá predovšetkým v poslednom období, kedy SR, podnikateľská sféra, slovenské domácnosti, mestá a obce čelia bezprecedentnému tlaku v podobe enormného rastu cien energií“.

Poslanci NR SR podľa neho opakovane prejavili záujem prediskutovať s ministrom hospodárstva potrebné opatrenia na zmiernenie negatívnych dôsledkov zvyšovania cien energií. Ich legitímne ústavné úsilie bolo zmarené buď tým, že poslanci NR SR za vládnu koalíciu neschválili program takto navrhovaných schôdzí NR SR, alebo samotný minister hospodárstva doslova ušiel z rokovania NR SR, keďže nebol schopný ponúknuť žiadne relevantné odpovede.

Mažgút dodal, že predseda strany Smer–SD Robert Fico, ktorý podaný návrh za skupinu poslancov odôvodní v NR SR, vymenoval rad dôvodov, pre ktoré je odvolávanie Sulíka na mieste, a to „podnikateľské subjekty, domácnosti,... všetkých čaká enormné zdražovanie tepla, plynu a elektriny a minister hospodárstva SR, pán Sulík, doteraz nepredstavil jedno jediné racionálne riešenie“.

Minister hospodárstva podľa Fica nezvládol ani prípravu a otvorenie slovenského pavilónu na svetovej výstave EXPO, čím spôsobil Slovensku medzinárodnú blamáž, a tiež opakovane uráža ľudí na Slovensku vyhláseniami, že treba zrušiť úrady práce, že nikto nepotrebuje žiadnu podporu ani kompenzáciu, lebo trh všetko vyrieši a podobne.

Skupina poslancov NR SR predloží na rokovaní schôdze NR SR rad ďalších dôvodov preukazujúcich, že pán Sulík je nedôveryhodná a nespôsobilá osoba na výkon takejto dôležitej štátnej funkcie,“ uzatvára predseda strany Smer–SD.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Morawiecki dúfa v zmenu kurzu pri Nord Stream 2, obáva sa krízy na Ukrajine

Morawiecki dúfa v zmenu kurzu pri Nord Stream 2, obáva sa krízy na Ukrajine

DNES - 16:53Ekonomické

Poľský premiér Mateusz Morawiecki dúfa, že nová nemecká vláda zmení kurz v súvislosti so sporným plynovodom Nord Stream 2. Ten podľa neho Rusko využíva ako zbraň proti Ukrajine.

Richter víta poukazy pre dôchodcov, ale v súvislosti so zdražovaním

Richter víta poukazy pre dôchodcov, ale v súvislosti so zdražovaním

VČERA - 14:19Ekonomické

Exminister práce a poslanec Národnej rady nevylúčil podporu návrhu na zavedenie 500-eurovej poukážky pre dôchodcov.

Britom môže cez sviatky chýbať šampanské pre nedostatok vodičov nákladných áut

Britom môže cez sviatky chýbať šampanské pre nedostatok vodičov nákladných áut

VČERA - 9:32Ekonomické

Britom môžu počas koncoročných sviatkov chýbať obľúbené nápoje vrátane šampanského pre nedostatok vodičov nákladných áut.

Slovensko zastavilo lety zo siedmych afrických štátov

Slovensko zastavilo lety zo siedmych afrických štátov

VČERA - 9:29Ekonomické

Vzhľadom na nový variant koronavírusu Slovensko od dnešnej polnoci zastavilo prijímanie civilných letov zo siedmich štátov Afriky.

Kamenický: Návrh o 500-eurovom poukaze za očkovanie je taký

Kamenický: Návrh o 500-eurovom poukaze za očkovanie je taký "matovičovský"

17:59 26.11.2021Ekonomické

Návrh o 500-eurovom poukaze za očkovanie seniorov je taký "matovičovský". Uviedol to podpredseda opozičnej strany Smer–SD a bývalý minister financií Ladislav Kamenický.