Na ulici vybuchol bankomat, polícia pácha po páchateľoch

Polícia klasifikovala skutok ako zločin krádeže v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci.
Polícia v Dunajskej Strede vyšetruje prípad útoku na bankomat na ulici Smetanov háj, ktorý bol nahlásený v utorok po 4. hodine ráno. Podľa krajskej policajnej hovorkyne v Trnave Márie Linkešovej skutok bol kvalifikovaný ako zločin krádeže v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci.
„Na miesto udalosti sme prizvali aj expertov Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru, policajných pyrotechnikov, ktorí spolu s vyšetrovateľom vykonávajú rozsiahlu obhliadku miesta činu,“ uviedla hovorkyňa. V spolupráci so zainteresovanými zložkami polícia zisťuje výšku spôsobenej škody na objekte a peniazoch, ktoré boli predmetom útoku. „Policajní kriminalisti momentálne preverujú aj všetky informácie k podozrivým osobám a na prípade od rána intenzívne pracujeme,“ doplnila Linkešová.

PS vyzýva prezidenta, aby si od vlády zobral naspäť vyjednávaciu právomoc
Opozičné PS vyzýva prezidenta SR Petra Pellegriniho, aby si zobral naspäť vyjednávaciu právomoc v súvislosti s pandemickou dohodou.

V obciach sa premnožili túlavé psy. Kde ich je najviac?
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč v Bratislave rokoval s partnermi o riešení narastajúceho problému túlavých psov v obciach, predovšetkým na východnom Slovensku.

KDH: Vláda sa neprijatím pandemickej dohody rozhodla vypustiť vedecké fakty
Podľa KDH ide o krok proti slovenským pacientom aj vedcom.

Viaceré lekárske organizácie kritizujú odmietnutie pandemickej dohody
Viaceré lekárske organizácie kritizujú rozhodnutie vlády odmietnuť pandemickú dohodu.

Drucker: Koaliční partneri uprednostnili pri pandemickej dohode politikárčenie
Koaliční partneri uprednostnili pri pandemickej dohode politikárčenie pred faktami. Vyhlásil to minister školstva Tomáš Drucker.