• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 26.9.2021Meniny má Edita
17°Bratislava

Zahraniční turisti prehodnocujú dovolenku na Slovensku, reagujú na opatrenia

  • 13:38 16.07.2021
  • Bratislava
Zahraniční turisti prehodnocujú dovolenku na Slovensku, reagujú na opatrenia

Štruktúra návštevníkov sa zvyšuje v prospech domácich.

Návštevníci zo zahraničia prehodnocujú dovolenku na Slovensku. Regióny zaznamenali zvýšený záujem o rušenie alebo presunutie termínu dovolenky. Turisti reagujú na opatrenia na hraniciach. Pre TASR to uviedli viaceré oblastné organizácie cestovného ruchu v SR.

S istotou môžeme povedať, že zahraniční turisti na zmenu opatrení na hraniciach reagujú a prehodnocujú vycestovanie na dovolenku k nám. Potvrdzujú to početné vyjadrenia či už hotelierov, alebo aj zástupcov iných zariadení služieb cestovného ruchu, nielen v našej destinácii,“ priblížil pre TASR Martin Pižem z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Slovenský raj & Spiš.

Záujem o rušenie či zmenu termínu dovolenky zaznamenali aj na Liptove. „Vzhľadom na to, že najväčší podiel návštevníkov majú stále Slováci, tak to nebolo dramatické, ale, bohužiaľ, dobrému imidžu dovolenky na Slovensku to neprispelo,“ poznamenala manažérka pre komunikáciu a PR liptovskej OOCR Katarína Šarafínová.

Prehodnocovanie pobytov na Slovensku potvrdil aj výkonný riaditeľ OOCR Malá Fatra Štefan Vančík. „Znížil sa najmä záujem českých a poľských turistov. Rušia pobyty, respektíve presúvajú rezervácie,“ dodal s tým, že v štruktúre návštevníkov momentálne prevažujú Slováci, ktorých je viac ako 90 %.

Šarafínová doplnila, že podiel Slovákov na Liptove je dlhodobo výrazne vyšší ako podiel zahraničných turistov. V čase pred pandémiou tvorili 65 % domáci návštevníci. Štruktúra sa teda podľa jej slov naďalej zvyšuje v prospech Slovákov.

Ako najväčší problém pri cestovaní označila Šarafínová neustále zmeny nariadení. „Dovolenku v zahraničí si naši návštevníci plánujú, takže českí či poľskí návštevníci zrazu zostali v neistote,“ poznamenala. Skonštatovala, že vzhľadom na meniace sa podmienky ďalšie rezervácie zo zahraničia extra nepribúdajú. „Neznamená to však, že zahraniční neprichádzajú. Prichádzajú, ale je ich menej,“ spresnila.

OOCR Slovenský raj & Spiš podľa Pižema túto sezónu vyvíja snahu osloviť na dovolenku predovšetkým domácich turistov. „Každý jeden zahraničný návštevník, ktorý k nám napriek obmedzeniam pricestuje, nás, samozrejme, veľmi teší. Avšak uvedomujeme si nestabilný vývoj situácie v súvislosti s opatreniami proti šíreniu ochorenia COVID-19, v dôsledku ktorej sa určite návštevnosť destinácie Slovenský raj a južný Spiš túto sezónu nepriblíži k číslam z rokov pred vypuknutím pandémie,“ podotkol Pižem.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Krajniak vyzdvihol prácu pre ľudí, Blanár však hovorí o pretvárke

Krajniak vyzdvihol prácu pre ľudí, Blanár však hovorí o pretvárke

DNES - 13:19Ekonomické

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak povedal, že hnutie Sme rodina sa v rámci súčasnej koalície vždy "sporí" o veci, ktoré majú pomôcť ľuďom, a nikdy nie o "fleky".

 Na požiadanie o mladomanželský úver na bývanie od ŠFRB ostáva päť dní

Na požiadanie o mladomanželský úver na bývanie od ŠFRB ostáva päť dní

DNES - 10:34Ekonomické

O mladomanželskú pôžičku na bývanie zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) za tento rok sa dá požiadať do konca septembra.

SNS vyzýva ministra financií na zrušenie očkovacej lotérie

SNS vyzýva ministra financií na zrušenie očkovacej lotérie

VČERA - 14:21Ekonomické

Mimoparlamentná Slovenská národná strana (SNS) vyzýva ministra financií Igora Matoviča (OĽANO), aby bezodkladne navrhol zrušenie očkovacej lotérie.

NDS vníma zdražovanie materiálov, na stole má požiadavky na úrovni 40 mil. eur

NDS vníma zdražovanie materiálov, na stole má požiadavky na úrovni 40 mil. eur

VČERA - 12:19Ekonomické

Zdražovanie stavebných materiálov sa dotýka aj Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS). Z dôvodu rastúcich cien má zo stavieb na stole požiadavky na úrovni 40 miliónov eur.

Na strednom Slovensku je bez elektriny približne 6000 odberných miest

Na strednom Slovensku je bez elektriny približne 6000 odberných miest

16:56 24.09.2021Ekonomické

Vo väčšine prípadov problémy spôsobil silný vietor.