Prokuratúra na Bali žiada pre muža obvineného z vraždy Slovenky 20 rokov väzenia
- 10:47 11.06.2021
- Denpasar

Dvojica tvorila pár a muž údajne Slovenku zavraždil po tom, čo ich vzťah ukončila.
Prokuratúra v Denpasare, hlavnom meste indonézskeho ostrova Bali, žiada trest 20 rokov väzenia pre tamojšieho občana, ktorý je obvinený z vraždy Slovenky. V piatok o tom informovala indonézska webstránka mediálnej spoločnosti Coconuts Media.
Podľa prokuratúry šlo o úkladnú vraždu, za ktorú hrozí v Indonézii najmenej 20 rokov odňatia slobody až trest smrti, píše server.
Telo 29-ročnej Slovenky, ktorú balijské úrady označujú len iniciálkami AS, našli s bodnou ranou v oblasti krku v januári tohto roka. Podľa polície jej smrti predchádzala hádka s mužom známym len pod iniciálkami LP.
Polícia neskôr spresnila, že dvojica tvorila pár a že muž údajne Slovenku zavraždil po tom, čo ich vzťah ukončila.

Vance, Meloniová a von der Leyenová rokujú o obchode aj o Ukrajine
Americký viceprezident J. D. Vance sa v nedeľu v Ríme stretol s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou a talianskou premiérkou Girogiou Meloniovou.

Zelenskyj sa na schôdzke s pápežom poďakoval za ochotu hostiť rokovania s Ruskom
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uviedol, že sa v nedeľu stretol s pápežom Levom XIV. po jeho inauguračnej omši vo Vatikáne.

Netanjahu: Izrael je otvorený „ukončeniu bojov“ ako súčasť dohody s Hamasom
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v nedeľu uviedol, že Izrael je otvorený dohode s palestínskym militantným hnutím Hamas, ktorá by zahŕňala „ukončenie bojov“ v Pásme Gazy, a stanovil podmienky pre takúto dohodu.

Putin tvrdí, že chce „eliminovať“ príčiny konfliktu na Ukrajine
Ruský prezident Vladimir Putin v nedeľu povedal, že cieľom Ruska je odstrániť príčiny konfliktu na Ukrajine a zabezpečiť svoju bezpečnosť.

Izrael pokračuje v útokoch v Pásme Gazy, zahynulo najmenej 100 ľudí
Izraelské letecké útoky v Pásme Gazy si v noci na nedeľu vyžiadali najmenej 100 obetí, oznámili tamojší zdravotníci.