• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 12.5.2025Meniny má Pankrác
17°Bratislava

Prezidentka zaslala sústrastný telegram prezidentovi Afganistanu

  • 10:33 10.05.2021
  • Bratislava
Prezidentka zaslala sústrastný telegram prezidentovi Afganistanu

Prezidentka Zuzana Čaputová v nedeľu (9. 5.) zareagovala na bombový útok v blízkosti školy v Kábule sústrastným telegramom, ktorý zaslala prezidentovi Afganskej islamskej republiky Ashrafovi Ghanimu. Informoval o tom Lukáš Laczko z odboru komunikácie Kancelárie prezidenta SR.

S hlbokým zármutkom som prijala správu o bombovom útoku v blízkosti školy v Kábule, ktorý si vyžiadal životy desiatok mladých dievčat. V tomto prípade nejde len o útok na mladých ľudí, ale aj na budúcnosť Vašej krajiny,“ poukázala Čaputová.

Krajine aj príbuzným obetiam vyjadrila úprimnú sústrasť a zraneným zaželala skoré uzdravenie. Prezidenta zároveň Čaputová ubezpečila o podpore Slovenska v jeho úsilí o vybudovanie stabilnej a bezpečnej krajiny.

K výbuchu došlo v sobotu (8. 5.)neďaleko dievčenskej školy v prevažne šiitskej štvrti Dašte Barčí na západe Kábulu. Hovorca ministerstva vnútra Tárik Árjan uviedol, že bomba vybuchla v aute pred školou a keď sa študenti v panike snažili dostať von zo školy, explodovali ďalšie dve. Podľa hovorcu bolo zranených viac ako 100 osôb, väčšinou študentiek. Počet obetí vzrástol na 50. K zodpovednosti za útok sa zatiaľ nikto neprihlásil.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Súdny proces v prípade atentátu na premiéra by sa mal začať v júli

Súdny proces v prípade atentátu na premiéra by sa mal začať v júli

DNES - 11:38Domáce

Súdny proces v prípade atentátu na predsedu vlády SR Roberta Fica by sa mal začať na banskobystrickom pracovisku Špecializovaného trestného súdu 8. júla.

Hnutie Slovensko namieta voľbu šéfa STVR, považuje ju za frašku

Hnutie Slovensko namieta voľbu šéfa STVR, považuje ju za frašku

DNES - 11:07Domáce

Opozičné hnutie Slovensko považuje voľbu generálneho riaditeľa STVR za frašku. Hovorí o únose verejnoprávneho média.

Vodič zachytil neosvetlenú chodkyňu, nehoda sa skončila tragicky

Vodič zachytil neosvetlenú chodkyňu, nehoda sa skončila tragicky

DNES - 10:55Domáce

Vodič pravou stranou auta zachytil neosvetlenú chodkyňu.

ZMOS: Žiadosti slovenského národa boli predzvesťou hodnôt modernej samosprávy

ZMOS: Žiadosti slovenského národa boli predzvesťou hodnôt modernej samosprávy

DNES - 9:04Domáce

Žiadosti slovenského národa boli prijaté 10. a 11. mája 1848 v Liptovskom Mikuláši. Podľa ZMOS-u išlo o prvý ucelený politický program slovenského národa.

Turistka padala 10 metrov, na mieste zasahoval vrtuľník

Turistka padala 10 metrov, na mieste zasahoval vrtuľník

DNES - 7:31Domáce

Turistka sa nešťastne pošmykla na chodníku.