• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 20.5.2025Meniny má Bernard
12°Bratislava

SHMÚ upozorňuje na silný dážď na väčšej časti Slovenska

  • 18:59 01.05.2021
  • Bratislava
SHMÚ upozorňuje na silný dážď na väčšej časti Slovenska

Na väčšine územia Slovenska s výnimkou Bratislavského a Prešovského kraja treba až do nedele (2.5.) počítať so silným dažďom.

Na svojom webe na to upozorňuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý preto vydal výstrahu prvého stupňa.

Meteorológovia očakávajú výskyt dažďa s úhrnom 35 milimetrov. „Tento úhrn zrážok predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity,“ uviedli s tým, že hoci sú predpokladaný úhrn a intenzita zrážok v danej ročnej dobe a oblasti bežné, môžu spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Od nedele rána platia pre niektoré kraje aj výstrahy prvého stupňa pred vetrom a pred vetrom na horách. Silný vietor treba očakávať vo všetkých regiónoch s výnimkou Banskobystrického kraja. Podľa SHMÚ sa miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 65 až 75 kilometrov za hodinu a v priemere okolo 45 kilometrov za hodinu.

Výstraha pred vetrom na horách platí pre Bratislavský, Banskobystrický, Trnavský, Prešovský a Žilinský kraj. Na horských hrebeňoch môže vietor v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 110 kilometrov za hodinu a v priemere okolo 70 kilometrov za hodinu.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
PS vyzýva prezidenta, aby si od vlády zobral naspäť vyjednávaciu právomoc

PS vyzýva prezidenta, aby si od vlády zobral naspäť vyjednávaciu právomoc

VČERA - 19:34Domáce

Opozičné PS vyzýva prezidenta SR Petra Pellegriniho, aby si zobral naspäť vyjednávaciu právomoc v súvislosti s pandemickou dohodou.

V obciach sa premnožili túlavé psy. Kde ich je najviac?

V obciach sa premnožili túlavé psy. Kde ich je najviac?

VČERA - 19:31Domáce

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč v Bratislave rokoval s partnermi o riešení narastajúceho problému túlavých psov v obciach, predovšetkým na východnom Slovensku.

KDH: Vláda sa neprijatím pandemickej dohody rozhodla vypustiť vedecké fakty

KDH: Vláda sa neprijatím pandemickej dohody rozhodla vypustiť vedecké fakty

VČERA - 19:00Domáce

Podľa KDH ide o krok proti slovenským pacientom aj vedcom.

Viaceré lekárske organizácie kritizujú odmietnutie pandemickej dohody

Viaceré lekárske organizácie kritizujú odmietnutie pandemickej dohody

VČERA - 18:21Domáce

Viaceré lekárske organizácie kritizujú rozhodnutie vlády odmietnuť pandemickú dohodu.

Drucker: Koaliční partneri uprednostnili pri pandemickej dohode politikárčenie

Drucker: Koaliční partneri uprednostnili pri pandemickej dohode politikárčenie

VČERA - 17:25Domáce

Koaliční partneri uprednostnili pri pandemickej dohode politikárčenie pred faktami. Vyhlásil to minister školstva Tomáš Drucker.