SNS tvrdí, že Slovensku pre meškanie odberov vakcíny Sputnik V hrozia sankcie

Slovensku pre meškanie s odberom ruskej vakcíny Sputnik V hrozia finančné sankcie aj to, že ďalšie dodávky vôbec nemusia prísť. Tvrdí to mimoparlamentná SNS.
Slovensko podľa SNS zavádzalo ruskú stranu pri odberoch. Národniari si myslia, že práve pre tieto problémy šiel minister financií a expremiér Igor Matovič (OĽANO) na služobnú cestu do Ruska.
„Ak Slovensko neodoberie v dohodnutých množstvách Sputnik, vzniknú finančné škody, za ktoré bude priamo zodpovedať Igor Matovič,“ vyhlásila SNS. Nečuduje sa Matovičovej ceste do Moskvy. Má tam podľa SNS vybavovať dodatok k zmluve, odklad odberu Sputnika a zmiernenie finančných sankcií. SNS verí, že Matovič, hoci to nie je už v jeho kompetencii, dohodne s Ruskom také podmienky, aby SR neutrpela finančné škody a aby mala nádej, že ešte môže vakcínu Sputnik dostať.
SNS tiež hovorí o uvedení ruskej strany do omylu pri odberoch vakcíny. Slovensko podľa strany muselo pri nákupe deklarovať, že vakcínu bude používať a že je zaregistrovaná. SNS zároveň tvrdí, že ruská strana pred niekoľkými týždňami poslala na Slovensko aj kontrolu s nakladaním látok.

EK: Kvalita života na Slovensku sa od vstupu do EÚ výrazne zlepšila
Kvalita života na Slovensku sa od vstupu do Európskej únie výrazne zlepšila.

Roman Michelko: Matovič mandát nedokončil, za Fica predčasné voľby neboli nikdy
Na rozdiel od Igora Matoviča, ktorý nedokázal predísť predčasným voľbám, hoci mal na začiatku vládnutia viac ako 90 poslancov, počas vládnych koalícií pod vedením Roberta Fica predčasné voľby neboli ešte nikdy.

PS: Nová nemocnica je na úrovni vzdušného zámku
Nová národná nemocnica je, tak ako naposledy, len na úrovni vzdušného zámku. Problémom nemocnice je aj jej výstavba cez Ministerstvo obrany SR.

Pri frekventovanej ceste našli telo muža
K úmrtiu muža malo dôjsť pred niekoľkými dňami.

Blanár: Vláda bude naďalej suverénne presadzovať záujmy SR aj pôvodné hodnoty EÚ
Vláda SR bude naďalej suverénne presadzovať a obhajovať národnoštátne záujmy SR, ale rovnako pôvodné hodnoty, na ktorých bola Európska únia založená.