• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 12.4.2021Meniny má Estera
Bratislava

Bílá, Farná a iní spomínajú na zosnulú šansoniérku Hanu Hegerovú

  • 19:49 23.03.2021
  • Praha
Bílá, Farná a iní spomínajú na zosnulú šansoniérku Hanu Hegerovú

České speváčky Lucie Bílá a Ewa Farná, ako aj český minister kultúry a iní spomínali na šansoniérku Hanu Hegerovú, ktorá zomrela v utorok vo veku 89 rokov.

Legenda, ikona, kráľovná československého šansónu, veľká dáma, úžasný človek, to všetko bola Hana Hegerová ... Je mi to veľmi ľúto ... Budete mi chýbať,“ napísala na Instagrame Lucie Bílá. „Zbohom, pani speváčka,“ uviedla taktiež na Instagrame speváčka Ewa Farná.

S prvou dámou československého šansónu Hanou Hegerovou sa na Twitteri rozlúčilo české ministerstvo kultúry, ako aj jeho šéf Lubomír Zaorálek.

Hana Hegerová robila celý život niečo veľmi dôležité - zdvíhala latku našej populárnej hudby a vkusu. Vyznačovala sa zvláštnou zdržanlivosťou a mierou odstupu od hlavného prúdu šoubiznisu. Jej osobnosť bola nezameniteľná,“ napísal Zaorálek.

Netreba žiadne slová. Naše srdce znie v jej piesňach, jej hlas bol svedkom našich radostí i smútku. Hana Hegerová je nezameniteľná, jedna jediná. S úctou a poďakovaním, pani Hegerová. Odpočívajte v pokoji,“ uviedol na Facebooku český divadelný a televízny producent Janis Sidovský.

Hana Hegerová, vlastným menom Carmen Mária Štefánia (Beatrix) Farkašová, sa narodila 20. októbra 1931 v Bratislave. Podľa portálu Novinky.cz. zomrela v Nemocnici Na Homolce, kde bola už nejaký čas hospitalizovaná. Pre svoje majstrovské poňatie šansónu si vyslúžila prezývku Piaf z Prahy.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Kráľ komikov Vlasta Burian sa narodil pred 130 rokmi

Kráľ komikov Vlasta Burian sa narodil pred 130 rokmi

7:32 09.04.2021Kultúra

Víťazstvom v anketách i svojou nehasnúcou popularitou Vlasta Burian neraz potvrdil, že titul "Kráľ komikov" nesie oprávnene. Jeho herectvo je nenapodobiteľné a vtipy, ktorými rozosmieval obecenstvo, doteraz nezostarli.

Česká spevácka hviezda Lucie Bílá slávi jubileum

Česká spevácka hviezda Lucie Bílá slávi jubileum

7:32 07.04.2021Kultúra

Lucie Bílá, najúspešnejšia česká speváčka skoro troch ostatných desaťročí, oslávi 55. narodeniny.

Jedinečný, všestranný český umelec Zdeněk Svěrák sa dožíva 85 rokov

Jedinečný, všestranný český umelec Zdeněk Svěrák sa dožíva 85 rokov

7:03 28.03.2021Kultúra

Spisovateľ, dramatik, scenárista, textár, ale aj divadelný, filmový a televízny herec Zdeněk Svěrák sa dožíva v nedeľu 28. marca 85 rokov.

Zomrela speváčka Hana Hegerová

Zomrela speváčka Hana Hegerová

14:21 23.03.2021Kultúra

Bratislavská rodáčka zomrela obklopená rodinou v nemocnici.