Počet euroskeptikov vo veľkých krajinách narastá
- 14:05 17.09.2013
- PARÍŽ

Euroskepticizmus v Európe je na vzostupe. Vyplýva to z prieskumu francúzskeho denníka La Croix, ktorý jeho výsledky zverejnil v utorok.
Na otázku, či chcú, aby ich krajina opustila eurozónu, sa však odpovede v porovnaní tohto a minulého roka nelíšili a jasná väčšina opýtaných sa vyjadrila za zotrvanie pri spoločnej európskej mene.
Vzrástli však obavy z objavenia obdobných problémov, aké má v súčasnosti Grécko. Výnimkou v tomto smere je iba Nemecko, no vo Francúzsku sa gréckeho scenára obáva 54 percent opýtaných, v Španielsku 56 a v Taliansku ešte o dve percentá respondentov viac.

Erdogan dúfa, že Rusko a Ukrajina nepremárnia novú príležitosť na mier
Turecký prezident po telefonáte so Zelenským povedal, že Kyjevu a Moskve sa naskytla nová príležitosť uzavrieť dohodu o ukončení vojny na Ukrajine.

Posledná rozlúčka s hercom Bartoškom bude 20. mája v Rudolfine
Posledná rozlúčka s českým hercom a dlhoročným prezidentom Medzinárodného filmového festivalu Karlovy Vary Jiřím Bartoškom sa uskutoční v utorok 20. mája v pražskom Rudolfine.

Slováci prehrali s Rakúskom 2:3 po nájazdoch
Slovenskí hokejisti si na 88. majstrovstvách sveta v Štokholme pripísali druhú prehru a skomplikovali si situáciu v ceste za postupom do štvrťfinále.

Francúzsko ostro odmietlo fámy o údajnom Macronovom kokaíne vo vlaku
Francúzsko v pondelok ostro odmietlo fámy, že francúzsky prezident Emmanuel Macron mal minulý týždeň vo vlaku na ceste do Kyjeva v prítomnosti ďalších politikov balíček s kokaínom.

Britská polícia vyšetruje požiar v dome premiéra Starmera na severe Londýna
Britská polícia vyšetruje nočný požiar v dome premiéra Keira Starmera na severe Londýna. Pri incidente, ktorý spôsobil škodu na vchodových dverách, sa nikto nezranil.