Ďalší dvaja občania sa pokúšali o opakované testovanie

Polícia zaznamenala v sobotu (31. 10.) večer ďalších dvoch občanov, ktorí sa podrobili opakovanému testovaniu. Informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.
„Podozrivá je 38-ročná žena, na odbernom mieste bola v Ľuboticiach dvakrát testovaná, pričom oba testy mala pozitívne,“ spresnila Bárdyová. Podobný prípad bol aj v okrese Nové Mesto nad Váhom. „45-ročná žena sa podrobila testovaniu v jednej obci s pozitívnym výsledkom, potom sa presunula do inej obce, kde sa dala testovať opäť,“ dodala. Polícia ešte skôr zaznamenala ďalších sedem podobných prípadov.
V rovnakom okrese v obci Klčové policajti odhalili pri odbernom mieste 68-ročného vodiča s 0,75 promile alkoholu v dychu. „Vodičovi ďalšiu jazdu zakázali a spísali správu o výsledku objasňovania priestupku,“ ozrejmila.
Bárdyová ďalej informovala, že v Trenčianskom kraji v obci Trebichava je odberné miesto zrušené, keďže tam v sobotu otestovali všetkých obyvateľov.
Pred nástupom do služby boli v nedeľu pozitívne testovaní dvaja policajti v Žilinskom kraji a jeden v Košickom kraji. Nahradení boli policajtmi zo záložného tímu.
„Upozorňujeme, aby si občania skontrolovali doklady, ktorými sa preukazujú pri registrácii. Evidujeme totiž prípady straty dokladov,“ informovala. Občanom odporúča, aby si doklady hneď po registrácii odložili na bezpečné miesto.
Policajná hliadka bola privolaná na odberné miesto v Považskej Bystrici. „Na testovanie prišli tri osoby pod vplyvom alkoholu a jeden bol v takom stave, v ktorom sa nemohol podrobiť testovaniu,“ dodala Bárdyová.

PS vyzýva prezidenta, aby si od vlády zobral naspäť vyjednávaciu právomoc
Opozičné PS vyzýva prezidenta SR Petra Pellegriniho, aby si zobral naspäť vyjednávaciu právomoc v súvislosti s pandemickou dohodou.

V obciach sa premnožili túlavé psy. Kde ich je najviac?
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč v Bratislave rokoval s partnermi o riešení narastajúceho problému túlavých psov v obciach, predovšetkým na východnom Slovensku.

KDH: Vláda sa neprijatím pandemickej dohody rozhodla vypustiť vedecké fakty
Podľa KDH ide o krok proti slovenským pacientom aj vedcom.

Viaceré lekárske organizácie kritizujú odmietnutie pandemickej dohody
Viaceré lekárske organizácie kritizujú rozhodnutie vlády odmietnuť pandemickú dohodu.

Drucker: Koaliční partneri uprednostnili pri pandemickej dohode politikárčenie
Koaliční partneri uprednostnili pri pandemickej dohode politikárčenie pred faktami. Vyhlásil to minister školstva Tomáš Drucker.