• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 19.5.2025Meniny má Gertrúda
15°Bratislava

Na Dušana Kováčika podal prokurátor ÚŠP návrh na vzatie do väzby

  • 9:07 24.10.2020
  • Bratislava
Na Dušana Kováčika podal prokurátor ÚŠP návrh na vzatie do väzby

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal na Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) v sobotu v skorých ranných hodinách návrh na vzatie do väzby na špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika.

Návrh na väzobné stíhanie podal prokurátor aj na vysokého policajného funkcionára Norberta P. Agentúru TASR o tom informovala hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Prokurátor ÚŠP podal návrh na vzatie do väzby na dve obvinené osoby, D.K. a N.P., pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zločin prijímania úplatku, zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa a iné. V prípade osoby D.K. prokurátor návrh na väzbu podáva pre konštatovanie naplnenia dôvodov tzv. kolúznej a preventívnej väzby. U obvineného N.P. sa návrh na väzbu podáva pre všetky dôvody väzby,“ vysvetlila hovorkyňa.

U Norberta P. - funkcionára útvaru zvláštnych policajných činností, ktorý má na starosti aj odpočúvanie - je teda aj obava z úteku.

Prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková rozhodla o dočasnom pozastavení výkonu funkcie špeciálneho prokurátora Dušana K. dňom 22. októbra. Dušana K. vyšetrovateľ obvinil zo zločinu prijímania úplatku, ako aj zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a z pokračovacieho zločinu zneužitia právomoci verejného činiteľa v súbehu s prečinom ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

Dušana K. i Norberta P. zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) pri štvrtkovom zásahu (22.10.) v Bratislave.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
SaS: Ak Šaško nesúhlasí s postojom vlády k pandemickej dohode, má podať demisiu

SaS: Ak Šaško nesúhlasí s postojom vlády k pandemickej dohode, má podať demisiu

DNES - 12:53Domáce

Ak minister zdravotníctva Kamil Šaško (Hlas-SD) nesúhlasí s rozhodnutím vlády SR odmietnuť tzv. pandemickú dohodu, mal by podať demisiu.

Koaličný Smer-SD odmieta návrh pandemickej dohody v súčasnej podobe

Koaličný Smer-SD odmieta návrh pandemickej dohody v súčasnej podobe

DNES - 12:50Domáce

Koaličný Smer-SD rázne odmieta súčasné znenie pandemickej dohody. Členovia strany sú presvedčení, že dohoda aktuálne nezohľadňuje zásadné pripomienky SR, podkopáva jej suverenitu a vytvára chaos a nejasnosti.

SAV: Odmietnutie pandemickej dohody obmedzí prístup SR k postupom pri pandémiách

SAV: Odmietnutie pandemickej dohody obmedzí prístup SR k postupom pri pandémiách

DNES - 12:49Domáce

Slovenská akadémia vied nesúhlasí s rozhodnutím SR nepodporiť tzv. pandemickú dohodu.

Šutaj Eštok: Krízové riadenie treba zreformovať, vznikne nový útvar

Šutaj Eštok: Krízové riadenie treba zreformovať, vznikne nový útvar

DNES - 12:21Domáce

Krízové riadenie štátu treba podľa ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD) zreformovať. Na ministerstve vnútra tak vznikne útvar pre krízové riadenie.

ÚIS: Smrť muža v Tepličke nad Váhom nespôsobili policajti

ÚIS: Smrť muža v Tepličke nad Váhom nespôsobili policajti

DNES - 11:27Domáce

V medializovanom prípade smrti muža v Tepličke nad Váhom v okrese Žilina z novembra minulého roka policajti nepochybili a použitím tasera nespôsobili jeho smrť.