• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 26.11.2020Meniny má Kornel
Bratislava

V parlamente sa našli ďalší pozitívne testovaní poslanci

  • 13:00 23.10.2020
  • Bratislava
V parlamente sa našli ďalší pozitívne testovaní poslanci

Testovanie poslancov odhalilo ďalších nakazených.

Aktualizované: 18:20

Po tom, ako predseda ĽSNS Marian Kotleba informoval predsedu parlamentu Borisa Kollára o svojom pozitívnom výsledku testu na ochorenie COVID-19, podstúpili hromadné testovanie aj všetci ostatní poslanci parlamentu. Kollár kvôli testovaniu prerušil 16. schôdzu parlamentu.

Poslanec Martin Beluský (ĽSNS) mal po piatkovom otestovaní antigénovým testom pozitívny výsledok na ochorenie COVID-19. TASR to potvrdil Beluský.

Pozitívny test na nový koronavírus má aj poslanec a hovorca ĽSNS Ondrej Ďurica. Ako uviedol pre TASR, v karanténe bol už predtým vzhľadom na pozitívny výsledok šéfa strany Mariana Kotlebu.

Po piatkovom otestovaní antigénovým testom mali pozitívny výsledok na ochorenie COVID-19 aj poslanci za ĽSNS Andrej Medvecký a Magdaléna Sulanová.

Ďurica tiež pre TASR potvrdil, že poslanec Miroslav Suja (ĽSNS) mal negatívny výsledok testu.

O negatívnom výsledku testu na sociálnych sieťach informovali napríklad Jozef Pročko, Jana Bittó Cigániková či Peter Osuský.

O pozitívnych poslancoch informoval aj premiér Igor Matovič po rokovaní poslaneckého grémia. Matovič verí, že aj ostatní zákonodarcovia sa pôjdu dať otestovať, aby ukázali, že sú zodpovední. Kollár doplnil, že nemôže poslancov nútiť k testovaniu. Sám sa však otestovať dá a vyzval na to aj ostatných. Hovorí o nezodpovednosti.

„Podľa mojich informácií už z tých, ktorí testovaní boli, sú niektorí pozitívni. O to viac by som sa išiel testovať a ukázal by som, že som zodpovedný,“ povedal s tým že zatiaľ nevie, ktorí to sú. Mali by podľa neho sami informovať o svojom výsledku a ukázať zodpovednosť. Aj na základe tejto informácie si však myslí, že otestovať by sa mali ísť dať aj ostatní poslanci, ktorí to v piatok neplánovali.

V súvislosti s tým, že poslanci z klubu Smeru-SD a nezaradení poslanci zo strany Hlas-SD zrejme na testovanie poslancov nepôjdu, si myslí, že všetci by mali pristúpiť k situácii zodpovedne a dať sa otestovať.

„Ako predseda parlamentu nemôžem nakázať poslancom, aby sa testovali. Je to ich rozhodnutie a je to nezodpovednosť voči nám ostatným. Cez to všetko nebudem na nich útočiť,“ povedal Kollár s tým, že ani nemôže zakázať vstup do budovy NR SR poslancom, ktorí testovanie odmietnu. Dodal, že aj pozitívne testovaní poslanci sa budú musieť opätovne pretestovať. Ak sa to potvrdí, mali by podľa neho informovať aj ostatných kolegov, s ktorými sa stretli. Považuje za dobré takto pretestovať poslancov.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR, ta3.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Výsluch Jankovskej sa skončil po takmer desiatich hodinách

Výsluch Jankovskej sa skončil po takmer desiatich hodinách

DNES - 18:38Domáce

Vyšetrovateľ získal odpovede na všetky svoje otázky. Ďalší postup v prípade Jankovskej bude závisieť od vyšetrovateľa a prokurátora.

Únia miest Slovenska je pripravená podporiť testovanie na základných školách

Únia miest Slovenska je pripravená podporiť testovanie na základných školách

DNES - 18:05Domáce

Únia miest Slovenska je pripravená podporiť testovanie na základných školách, ktorých zriaďovateľom je územná samospráva.

Veteráni protikomunistického odboja dostanú príplatok k dôchodku

Veteráni protikomunistického odboja dostanú príplatok k dôchodku

DNES - 18:03Domáce

Prvé príplatky by sa mohli vyplatiť 1. januára 2021, odkedy má byť nová legislatíva účinná.

Milanová: Záujem v aktuálnej dotačnej výzve je malý, som z toho až šokovaná

Milanová: Záujem v aktuálnej dotačnej výzve je malý, som z toho až šokovaná

DNES - 17:06Domáce

Čas na podanie žiadostí o podporu sa kráti. Ministerka vyzvala všetkých, ktorých sa to týka, aby využili šancu.

Prokurátor ÚŠP vydal pokyn preveriť informácie o údajnej korupcii prokurátorov

Prokurátor ÚŠP vydal pokyn preveriť informácie o údajnej korupcii prokurátorov

DNES - 16:44Domáce

Na korupčné správanie prokurátorov v pléne upozornil poslanec SaS Alojz Baránik.