• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 22.5.2025Meniny má Júlia, Juliana
14°Bratislava

Počet prípadov nákazy koronavírusom v Európe presiahol 6 miliónov

  • 18:53 07.10.2020
  • Paríž
Počet prípadov nákazy koronavírusom v Európe presiahol 6 miliónov

Počet potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom v Európe presiahol šesť miliónov. Vyplýva to z výpočtov tlačovej agentúry AFP, ktorá vychádzala z oficiálnych údajov dostupných k 17.00 h SELČ.

Prvé prípady infekcie sa objavili v Číne vlani v decembri a odtiaľ sa koronavírusom rozšíril do ďalších krajín sveta. V Európe ho prvýkrát zaznamenali v januári, píše AFP.

Celkovo Európa zaznamenala už 6.000.940 prípadov nákazy a 237.716 úmrtí. Pandémiou najviac zasiahnutými krajinami na kontinente sú Rusko (1.248.619 infikovaných a 21.865 úmrtí), Španielsko (825.410 / 32.486), Francúzsko (669.235 / 32.365) a Británia (530.113 / 42.445).

Za posledných sedem dní v Európe hlásili 543.137 nových potvrdených prípadov nákazy, čo je o 26 percent viac než za predchádzajúci týždeň. Vzrástol aj počet súvisiacich úmrtí, a to o 17 percent na 5562.

Nárast v počte potvrdených infekcií možno čiastočne vysvetliť výrazne posilneným testovaním v krajinách vrátane Francúzska, v ktorom sa v súčasnosti robí každý týždeň viac ako milión testov. Napriek zvýšenému testovaniu mnoho menej vážnych alebo bezpríznakových prípadov zrejme zostáva nezistených, konštatuje AFP.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Súd zablokoval Trumpov dekrét na zrušenie ministerstva školstva

Súd zablokoval Trumpov dekrét na zrušenie ministerstva školstva

DNES - 19:04Zahraničné

Americký súd vo štvrtok predbežne zablokoval dekrét prezidenta Donalda Trumpa, ktorým sa snažil zrušiť ministerstvo školstva, a nariadil opätovné prijatie prepustených zamestnancov.

 Zmluva medzi Českom a Svätou stolicou je podľa Pavla v rozpore s ústavou

Zmluva medzi Českom a Svätou stolicou je podľa Pavla v rozpore s ústavou

DNES - 17:48Zahraničné

Dohodnutá zmluva medzi Českom a Svätou stolicou je podľa prezidenta ČR Petra Pavla v rozpore s ústavným poriadkom.

Fiala: Česko je opakovane terčom kyberútokov

Fiala: Česko je opakovane terčom kyberútokov

DNES - 15:56Zahraničné

Česko je podľa premiéra Petra Fialu opakovane terčom rôznych foriem útokov v rámci hybridnej vojny, ktorú proti nemu vedie Rusko aj iné štáty.

Rusko ohrozuje bezpečnosť v Európe, tvrdí Merz

Rusko ohrozuje bezpečnosť v Európe, tvrdí Merz

DNES - 15:28Zahraničné

Nemecký kancelár Friedrich Merz vo štvrtok vyhlásil, že Rusko ohrozuje bezpečnosť v Európe.

Štvrtina ľudí v Nemecku má prisťahovalecký pôvod

Štvrtina ľudí v Nemecku má prisťahovalecký pôvod

DNES - 14:14Zahraničné

Približne 21,2 milióna ľudí s prisťahovaleckým pôvodom žilo počas uplynulého roka v Nemecku, čo je štvorpercentný nárast v porovnaní s predchádzajúcim rokom.