• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 3.5.2025Meniny má Galina
28°Bratislava

Na Slovensku v sobotu pribudlo 818 prípadov COVID-19 z 8565 testov

  • 10:07 04.10.2020
  • Bratislava
Na Slovensku v sobotu pribudlo 818 prípadov COVID-19 z 8565 testov

Na Slovensku v sobotu (3. 10.) pribudlo 818 nakazených novým koronavírusom, ich celkový počet tak stúpol na 13.139.

Laboratóriá otestovali 8565 vzoriek. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 35 pacientov. V súvislosti s novým koronavírusom pribudlo jedno úmrtie, celkový počet úmrtí na COVID-19 na Slovensku je tak na čísle 55. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

Medzi pozitívne testovanými bolo 380 mužov a 438 žien vo veku od dvoch do 92 rokov. „Nový koronavírus sa v sobotu zachytil v regiónoch Bánovce nad Bebravou (3), Banská Bystrica (8), Banská Štiavnica (1), Bardejov (52), Bratislava (54), Brezno (2), Bytča (2), Čadca (2), Detva (9), Dolný Kubín (12), Dunajská Streda (8), Galanta (6), Gelnica (3), Hlohovec (3), Humenné (32), Ilava (5), Kežmarok (1), Komárno (12), Košice (64),“ uviedlo ministerstvo zdravotníctva.

Pozitívne testovaní boli aj v regiónoch Kysucké Nové Mesto, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Myjava, Námestovo, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Pezinok, Piešťany, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Rimavská Sobota, Ružomberok, Sabinov a Senec. Taktiež aj Senica, Skalica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Trenčín, Trnava, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Zlaté Moravce, Zvolen, Žarnovica, Žiar nad Hronom a Žilina.

Z COVID-19 sa vyliečilo ďalších 35 ľudí, spolu už ochorenie prekonalo na Slovensku 4828 osôb. Ministerstvo zdravotníctva v sobotu (3. 10.) informovalo, že na pľúcnu formu ochorenia zomrela 18. septembra 81-ročná pacientka v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach. Celkový počet potvrdených úmrtí v SR je tak aktuálne na čísle 55.

„Počet ľudí hospitalizovaných v nemocniciach s novým koronavírusom alebo s podozrením naň sa oproti predchádzajúcemu dňu nezmenil, je to podľa aktuálnych štatistík 275 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 238 osôb,“ spresnil rezort zdravotníctva. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 13 ľudí. Aktuálne podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 24 pacientov s ochorením COVID-19.

Od začiatku vypuknutia ochorenia sa v krajine urobilo 492.902 laboratórnych testov. Doteraz bolo pozitívne testovaných 13.139 ľudí. Aktívnych prípadov ochorenia je na Slovensku momentálne 8256.

„Ideme do strašných dní. Počty budú evidentne ešte výrazne stúpať a naše kapacity začnú škrípať“ Igor Matovič

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Meteorológovia zaznamenali v sobotu na Slovensku prvý tropický deň v roku

Meteorológovia zaznamenali v sobotu na Slovensku prvý tropický deň v roku

DNES - 18:22Domáce

Meteorológovia zaznamenali v sobotu na Slovensku prvý tropický deň v roku 2025. Teplota tak dosiahla úroveň 30 stupňov Celzia alebo viac.

Opitý vodič vrazil do 15-ročného chodca a z miesta ušiel

Opitý vodič vrazil do 15-ročného chodca a z miesta ušiel

DNES - 17:54Domáce

Chlapec, ktorý stál pri krajnici, utrpel ťažké zranenia.

SHMÚ rozšíril výstrahy, hrozia nielen búrky

SHMÚ rozšíril výstrahy, hrozia nielen búrky

DNES - 15:58Domáce

Búrky môžu priniesť lokálne povodne, pre viaceré okresy vydali výstrahu.

Richter: Je našou povinnosťou prelomiť veto prezidenta

Richter: Je našou povinnosťou prelomiť veto prezidenta

DNES - 15:38Domáce

Je našou povinnosťou prelomiť veto prezidenta. Uviedol to poslanec Národnej rady SR a predseda poslaneckého klubu Smeru-SD Ján Richter.

Mimoriadne pátranie: Stratil sa 14-ročný chlapec

Mimoriadne pátranie: Stratil sa 14-ročný chlapec

DNES - 14:57Domáce

Polícia vyhlásila mimoriadne pátranie po nezvestnom 14-ročnom chlapcovi.