• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 22.10.2020Meniny má Sergej
15°Bratislava

Podnikatelia by gastrolístky zrušili, viac ich však trápia iné veci

  • 11:51 25.09.2020
  • Bratislava
Podnikatelia by gastrolístky zrušili, viac ich však trápia iné veci

Budúcnosť gastrolístkov podľa prieskumu vidia firmy v ich zrušení.

Väčšina podnikateľov by ku gastrolístkom zaviedla ako alternatívu finančný príspevok alebo by ich zrušila. Za tieto dve možnosti je takmer 70 % respondentov. Vyplýva to z prieskumu, ktorý realizovali podnikateľské organizácie počas leta. Jeho cieľom bolo zistiť pohľad zamestnávateľov a stravovacích zariadení na problematiku stravovacích poukážok v čase pandémie.

Budúcnosť gastrolístkov tak podľa prieskumu vidia firmy v ich zrušení (36,8 %) alebo zavedení finančného príspevku na stravu ako alternatívy ku gastrolístkom (33,1 %). Pohľad stravovacích zariadení sa však mierne líši. Okrem zrušenia gastrolístkov (40,7 %) alebo zavedenia finančného príspevku ako alternatívy (16,2 %), uvádzali tiež umožnenie ich používania iba v stravovacích zariadeniach, za čo by bolo 23,6 % z nich.

Prieskum tiež ukazuje, že firmy platia emitentom pomerne vysoké poplatky. Väčšina respondentov z radov zamestnávateľov, ktorí nakupujú stravovacie poukážky pre svojich zamestnancov, uvádzala poplatok vo výške 1 – 3 %, stravovacie zariadenia uvádzali poplatok za výkup vo väčšine prípadov v rozmedzí 3 – 5 %.

V zozname opatrení, ktoré by gastrosektoru pomohli prekonať následky koronakrízy, dominuje zníženie dane z pridanej hodnoty (DPH) pre gastrosektor (84,7 %), zníženie ceny práce (74,1 %) a zrušenie zbytočnej byrokracie (51,9 %).

Výsledky prieskumu ukazujú pomerne kritický pohľad firiem na súčasný systém fungovania stravovacích poukážok. Desiatky miliónov eur, ktoré nás súčasný systém ročne stojí, získava vďaka zákonom garantovanému podnikaniu malá skupina emitentov na úkor reštaurácií, stravníkov a zamestnávateľov,“ skonštatoval Ján Solík zo Združenia podnikateľov Slovenska (ZPS). Zároveň podľa neho prieskum ukázal, že viac ako zmeny v gastrolístkoch reštaurácie v čase koronakrízy trápi výška DPH, cena práce, pravidelne rastúce príplatky a byrokracia.

Marek Harbuľák z Asociácie hotelov a reštaurácií Slovenska (AHRS) poznamenal, že gastronomický sektor patrí k tým, ktorých sa koronakríza dotkla najviac a aj výsledky prieskumu ukazujú, ako by mala vyzerať séria opatrení na jeho oživenie. „Základom by malo byť zníženie sadzby DPH na stravovacie služby, zníženie ceny práce a odbúranie množstva zbytočných administratívnych povinností,“ priblížil. Zmenám v systéme stravovacích poukážok sa však podľa neho nevyhneme. „Budúcnosťou je nielen ich elektronizácia, ale aj stanovenie maximálnej výšky poplatkov, ktoré emitenti žiadajú za ich výkup,“ dodal.

Na prieskume sa zúčastnili najmä malé a stredné firmy, ktoré využívajú gastrolístky a gastrokarty ako formu zabezpečenia stravovania pre svojich pracovníkov. Realizátorom prieskumu boli Združenie podnikateľov Slovenska, Asociácia hotelov a reštaurácií Slovenska, Slovak Business Agency a portál menucka.sk. Zber dát sa uskutočnil v mesiacoch júl až august 2020 pomocou internetového dotazníka, ktorý vyplnilo 838 respondentov z radov malých a stredných podnikov.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Manager Magazin: Adidas plánuje predaj značky Reebok

Manager Magazin: Adidas plánuje predaj značky Reebok

DNES - 14:12Ekonomické

Nemecký výrobca športovej obuvi Adidas plánuje predať svoju divíziu Reebok, ktorej sa dlhodobo nedarí.

Minister práce podľa odborárov ďalej porušuje sociálny dialóg

Minister práce podľa odborárov ďalej porušuje sociálny dialóg

DNES - 13:52Ekonomické

Odborári avizovali, že sa nezúčastnia ani na najbližšom rokovaní Hospodárskej a sociálnej rady (HSR).

Remišová: Slovensko musí využiť potenciál Dunajskej stratégie

Remišová: Slovensko musí využiť potenciál Dunajskej stratégie

DNES - 13:33Ekonomické

Slovensko sa ujíma vedenia zoskupenia 14 krajín - medzinárodnej spolupráce členských aj nečlenských krajín EÚ v rámci Dunajskej stratégie. Veronika Remišová predstavila ciele predsedníctva na online konferencii.

Slovensko a Poľsko váhajú podporiť nutričné označovanie potravín v EÚ

Slovensko a Poľsko váhajú podporiť nutričné označovanie potravín v EÚ

DNES - 12:02Ekonomické

Na presadenie návrhu potrebuje jednomyseľný súhlas všetkých členských krajín.

Vyše 50 % malých a stredných európskych podnikov sa obáva, že do roka nevydrží

Vyše 50 % malých a stredných európskych podnikov sa obáva, že do roka nevydrží

DNES - 11:45Ekonomické

Firmy, ktoré zamestnávajú dve tretiny pracujúcich Európanov, sa obávajú ukončenia činnosti.