Brazília a Mexiko hlásia smutný rekord v počte mŕtvych za jeden deň
- 8:32 04.06.2020
- Rio de Janeiro/Mexiko

Brazília je krajinou s druhým najvyšším počtom nakazených na svete; prvé sú Spojené štáty s vyše 1,8 miliónom infikovaných.
Brazília za posledných 24 hodín zaznamenala ďalších 1349 úmrtí na chorobu COVID-19 spôsobovanú novým koronavírusom SARS-CoV-2, čo je doteraz najvyšší denný prírastok od vypuknutia pandémie v krajine. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AFP s odvolaním sa na brazílske úrady.
Celkový počet obetí dosiahol 32.548. Krajina eviduje celkom 584.016 potvrdených prípadov nákazy.
Brazília je najťažšie zasiahnutou krajinou v Latinskej Amerike.
Experti uvádzajú, že celkový počet mŕtvych aj nakazených je pravdepodobne vyšší.
V Mexiku zaznamenali za posledných 24 hodín 1092 nových úmrtí v súvislosti s ochorením COVID-19. Denný nárast v tejto krajine po prvý raz prekročil 1000 obetí. Predchádzajúci deň mexické zdravotné úrady zaevidovali 470 mŕtvych.
Chorobe COVID-19 doposiaľ podľahlo 11.729 ľudí.
V Mexiku zaznamenali aj rekordný počet nových prípadov - 3912 za jeden deň, čím sa ich celkový počet zvýšil na 101.238.

Trump: Kým sa nestretnem s Putinom, nič sa v otázke mieru na Ukrajine nezmení
Americký prezident Donald Trump vo štvrtok vyhlásil, že neočakáva pokrok v otázke mierového riešenia konfliktu na Ukrajine, kým sa osobne nestretne so svojím ruským náprotivkom Vladimirom Putinom.

Eurokomisia obvinila TikTok z porušovania pravidiel v oblasti reklamy
Európska komisia vo štvrtok obvinila platformu TikTok z porušovania právnych predpisov Európskej únie.

Zelenskyj: Ruská delegácia v Istanbule je „atrapa“ s nejasným mandátom
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj po príchode do Ankary označil ruskú delegáciu v Istanbule, ktorá má rokovať s delegáciou Ukrajiny, ako „atrapu“ s nejasným mandátom.

Trump: USA by mali prevziať Pásmo Gazy a urobiť z neho „zónu slobody“
Americký prezident Donald Trump vo štvrtok vyhlásil, že chce, aby Spojené štáty „prevzali“ Pásmo Gazy a premenili ho na „zónu slobody“.

Lipavský: Putin do Turecka neprišiel, lebo je zbabelý
Putinova neúčasť na rokovaniach v Istanbule svedčí podľa Jana Lipavského o zbabelosti šéfa Kremľa.