Vo štvrtok dopoludnia bude fúkať silný vietor, pre tieto okresy vydali výstrahu

Vo štvrtok dopoludnia bude fúkať silný vietor najmä na horách v oblasti Vysokých a Nízkych Tatier. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal v tejto súvislosti výstrahu druhého stupňa. Informuje o tom na svojom webe.
Výstraha druhého stupňa platí pre okresy Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Brezno a Poprad. V týchto lokalitách sa na hrebeňoch Tatier miestami očakáva výskyt silného vetra s priemernou rýchlosťou 90 kilometrov za hodinu, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 135 až 160 kilometrov za hodinu.
„Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo,“ tvrdia meteorológovia.
Pre okresy Ružomberok a Banská Bystrica platí výstraha prvého stupňa pred vetrom na horách. Vo štvrtok dopoludnia sa v týchto lokalitách na horách nad pásmom lesa miestami očakáva výskyt vetra s priemernou rýchlosťou 70 kilometrov za hodinu. V nárazoch môže dosiahnuť rýchlosť 110 až 135 kilometrov za hodinu.
Foto: shmu.sk

Polícia vypátrala muža, ktorý prepadol 68-ročnú ženu
Kriminalisti objasnili lúpežné prepadnutie.

Hasiči zasahovali pri požiari autobusu
Hasiči vo štvrtok večer zasahovali pri požiari autobusu v bratislavskej Petržalke.

Vážna nehoda: Auto sa zrazilo s kamiónom
Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky.

Pri požiari osobného vozidla sa zranili dve osoby
Pri požiari auta v Leviciach sa vo štvrtok dopoludnia zranili dve osoby. Jedna z nich sa v čase príchodu hasičov už nenachádzala na mieste.

Na Malinom Brde mal vážny úraz hornej končatiny 55-ročný slovenský cyklista
Počas zjazdu na bicykli z Maliného Brda vo štvrtok popoludní si vážne zranil hornú končatinu 55-ročný slovenský cyklista.