• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 23.5.2025Meniny má Želmíra
10°Bratislava

Krajčí: Lekári môžu vykonávať preventívne prehliadky

  • 16:04 14.04.2020
  • Bratislava
Krajčí: Lekári môžu vykonávať preventívne prehliadky

Krajčí mieni, že mladší lekári, ktorí disponujú ochrannými pomôckami, by sa nemali báť ordinovať a prípadne aj vykonávať preventívne prehliadky.

Preventívne prehliadky sa síce nemusia, ale stále môžu realizovať. V utorok to uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO).

Záleží od vnútorného nastavenia každého jedného lekára, či má záujem preventívne prehliadky realizovať alebo nie, ako sa dohodne so svojimi pacientmi,“ komentoval šéf rezortu zdravotníctva s tým, že takáto prehliadka bude lekárovi zaplatená. Pokiaľ má pacient podľa Krajčího pocit, že je zdravý a nemá príznaky ochorenia COVID-19 a všeobecný lekár to akceptuje, povzbudzuje na takýto krok.

Apeluje tiež na občanov Slovenska, aby si zakúpili v súvislosti s epidémiou nového koronavírusu len také ochranné pomôcky, pri ktorých je isté, že sú bezpečné. Predpokladá, že ochranných pomôcok pre zdravotníckych pracovníkov je v súčasnosti dostatok. Ako zdôraznil, na kontrolu využíva rezort aplikáciu, vďaka ktorej má prehľad o aktuálnom stave. „Pripomínam, že osobné ochranné pomôcky sa majú používať na základe odporúčania, teda protokolu. Nie každý zdravotný pracovník má mať respirátor,“ komentoval minister s tým, že ochranných rúšok je na Slovensku dostatok.

Očkovanie pre deti by malo byť napriek epidémii zabezpečené staršími pediatrami. "Mladší kolegovia zasa sľúbili, že budú ochotní pracovať na epidemiologických ambulanciách, ktoré budú postupne kreované pre pacientov s podozrením na ochorenie COVID-19.

Krajčí tiež uviedol, že Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR urobí maximum na to, aby sa urýchlili procesy, ktoré by umožňovali vstup lekárov z iných krajín do systému slovenského zdravotníctva. „Môžem na to osobne dohliadnuť,“ uzavrel.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Video: Muža pred medveďom zachránili okoloidúci

Video: Muža pred medveďom zachránili okoloidúci

VČERA - 20:02Domáce

Chodec si na ceste nevšimol, že sa v jeho blízkosti pohybuje medveď. Pomocnú ruku mu podali okoloidúci.

Šaško: Nik nejde šetriť na pacientoch, lieky, ktoré potrebujú, dostanú

Šaško: Nik nejde šetriť na pacientoch, lieky, ktoré potrebujú, dostanú

VČERA - 18:28Domáce

Minister zdravotníctva reagoval na vlnu kritiky novej vyhlášky k liekovej politike.

Voľby by v apríli vyhralo PS. Koľko percent by získal Hlas?

Voľby by v apríli vyhralo PS. Koľko percent by získal Hlas?

VČERA - 18:24Domáce

Do parlamentu by sa podľa prieskumu dostalo sedem strán a hnutí.

SaS: Premiér a Hlas spoločne útočia na demokraciu na Slovensku

SaS: Premiér a Hlas spoločne útočia na demokraciu na Slovensku

VČERA - 17:21Domáce

Snahy premiéra a strany Hlas-SD sa podľa Branislava Gröhlinga podobajú na autoritárske praktiky.

Šimkovičová odvolala riaditeľa Slovenského literárneho centra

Šimkovičová odvolala riaditeľa Slovenského literárneho centra

VČERA - 17:13Domáce

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová vo štvrtok odvolala Gustáva Murína z funkcie povereného generálneho riaditeľa Slovenského literárneho centra.