• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 23.5.2025Meniny má Želmíra
11°Bratislava

Ministerstvo vyzýva občanov, aby sa vrátili na Slovensko individuálne, ak je to možné

  • 16:47 16.03.2020
  • Bratislava
Ministerstvo vyzýva občanov, aby sa vrátili na Slovensko individuálne, ak je to možné

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR vyzýva občanov, aby sa na Slovensko vrátili individuálne, ak je to možné. TASR o tom informoval tlačový odbor rezortu.

Budeme sa snažiť, v rámci našich reálnych možností, preveriť, aké sú možnosti návratu do vlasti organizovaného štátom, ktoré však majú svoje kapacitné limity. Naďalej preto dôrazne vyzývame našich občanov na individuálne návraty všade tam, kde je to možné,“ uviedol rezort diplomacie.

Plán repatriácie občanov Slovenska domov v súvislosti s výskytom nového koronavírusu má pripraviť minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD). V zahraničí sa totiž stále nachádza veľa občanov, ktorí sa dožadujú svojho príchodu na Slovensko. Občania majú byť v kontakte s veľvyslanectvami, aby ministerstvo vedelo, koľko ich je, a aby mohlo prijať rozhodnutie, kedy a akou formou ich prepraviť.

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) v nedeľu (15. 3.) uviedol, že MZVaEZ SR bude kontrolovať spôsob dopravy a stanoví si aj kľúč, podľa ktorého bude určovať prioritu, o koho sa štát postará čo najskôr. „Na poslednom mieste to budú ľudia, ktorí si šli oddýchnuť do zahraničia, alebo si tam šli zahrať golf,“ podotkol premiér.

Ľudia, ktorí sa budú skupinovo vracať zo zahraničia autobusom alebo vládnym špeciálom, pôjdu do povinnej karantény. Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) priblížila, že od ľudí potom budú žiadať, aby zotrvali v zariadeniach ministerstva v Gabčíkove, na Donovaloch alebo v Liptovskom Jáne. Tí, ktorí sa budú vracať zo zahraničia individuálne, môžu ostať aj v domácej karanténe.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Video: Muža pred medveďom zachránili okoloidúci

Video: Muža pred medveďom zachránili okoloidúci

VČERA - 20:02Domáce

Chodec si na ceste nevšimol, že sa v jeho blízkosti pohybuje medveď. Pomocnú ruku mu podali okoloidúci.

Šaško: Nik nejde šetriť na pacientoch, lieky, ktoré potrebujú, dostanú

Šaško: Nik nejde šetriť na pacientoch, lieky, ktoré potrebujú, dostanú

VČERA - 18:28Domáce

Minister zdravotníctva reagoval na vlnu kritiky novej vyhlášky k liekovej politike.

Voľby by v apríli vyhralo PS. Koľko percent by získal Hlas?

Voľby by v apríli vyhralo PS. Koľko percent by získal Hlas?

VČERA - 18:24Domáce

Do parlamentu by sa podľa prieskumu dostalo sedem strán a hnutí.

SaS: Premiér a Hlas spoločne útočia na demokraciu na Slovensku

SaS: Premiér a Hlas spoločne útočia na demokraciu na Slovensku

VČERA - 17:21Domáce

Snahy premiéra a strany Hlas-SD sa podľa Branislava Gröhlinga podobajú na autoritárske praktiky.

Šimkovičová odvolala riaditeľa Slovenského literárneho centra

Šimkovičová odvolala riaditeľa Slovenského literárneho centra

VČERA - 17:13Domáce

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová vo štvrtok odvolala Gustáva Murína z funkcie povereného generálneho riaditeľa Slovenského literárneho centra.