• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 30.3.2020Meniny má Vieroslava
Bratislava

V žilinskej nemocnici platí zákaz návštev

  • 18:02 27.02.2020
  • Žilina
V žilinskej nemocnici platí zákaz návštev

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline platí zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach.

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Žiline platí od 28. februára až do odvolania zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach. Podľa hovorkyne nemocnice Lenky Zátekovej platí zákaz na základe zvýšenej chorobnosti na akútne respiračné ochorenia, chrípku a chrípke podobné ochorenia.

Podotkla, že počas zimných mesiacov býva zákaz návštev v zdravotníckych zariadeniach bežným obmedzením, ktorého cieľom je preventívne ochrániť hospitalizovaných pacientov a zamestnancov. „Návštevníci majú často obavy, že v nemocnici môžu takzvane 'chytiť' nejakú nákazu. Neuvedomujú si však, že práve oni môžu byť nositeľmi rôznych ochorení, ktoré dokážu zhoršiť zdravotný stav hospitalizovaných pacientov či nakaziť zdravotníkov. Ľudia s oslabenou imunitou sa aj s bežnou chrípkou pasujú omnoho ťažšie ako ich zdraví rodinní príslušníci,“ upozornil medicínsky riaditeľ žilinskej FNsP Igor Bízik.

Ľudia s príznakmi chrípky a akútnymi respiračnými problémami by podľa neho nemali navštevovať príbuzných v nemocnici. „Zároveň ani ambulancie lekárov – špecialistov, ktoré nesúvisia s ich ochorením,“ dodal Bízik s tým, že ide predovšetkým o plánované ambulantné výkony, rehabilitácie či iné vyšetrenia, počas ktorých pacienti ohrozujú ľudí v čakárni a nemocničný personál.

Zároveň prosíme obyvateľov o nešírenie paniky v súvislosti s podozrením na koronavírus. Je dôležité si uvedomiť, že aktuálne sa nachádzame v chrípkovom období, keď býva bežne zvýšený výskyt akútnych respiračných ochorení a chrípky, ktorej prejavmi sú tiež horúčka, dýchavičnosť či kašeľ,“ zdôraznila Záteková.

Ľudia, ktorí sa vrátili z rizikových oblastí - Číny, Talianska (Lombardia, Benátsko) - a vykazujú príznaky respiračného ochorenia (kašeľ, bolesť hrdla, dýchavičnosť, horúčka), by podľa Zátekovej nemali vstupovať do budovy nemocnice ani do čakární. „Poradiť sa môžu vopred na infolinke zriadenej Úradom verejného zdravotníctva SR 0917 222 682, emailovej adrese novykoronavirus@uvzsr.sk alebo kontaktovať Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Žiline – 0905 342 812,“ uzavrela hovorkyňa FNsP Žilina.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Veľká noc bude slávená bez účasti veriacich, rozhodli o tom biskupi

Veľká noc bude slávená bez účasti veriacich, rozhodli o tom biskupi

DNES - 8:24Domáce

Veľká noc bude tento rok slávená bez účasti veriacich.

SHMÚ upozorňuje na silný vietor, v týchto krajoch bude snežiť

SHMÚ upozorňuje na silný vietor, v týchto krajoch bude snežiť

DNES - 7:51Domáce

Meteorológovia očakávajú výskyt sneženia, pri ktorom spadne okolo desať centimetrov nového snehu.

Štát povolil od pondelka otvorenie ďalších prevádzok, avšak za prísnych podmienok

Štát povolil od pondelka otvorenie ďalších prevádzok, avšak za prísnych podmienok

DNES - 6:48Domáce

Štát povolil od pondelka otvoriť na Slovensku ďalšie prevádzky. Sú medzi nimi napríklad očné optiky, stanice technickej a emisnej kontroly (STK a EK), záhradkárstva či stavebniny.

V potoku na východe Slovenska našli ľudské telo

V potoku na východe Slovenska našli ľudské telo

DNES - 6:03Domáce

Polícia začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

SHMÚ upozorňuje na sneženie a snehové jazyky a záveje

SHMÚ upozorňuje na sneženie a snehové jazyky a záveje

VČERA - 19:58Domáce

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) upozorňuje na výstrahu prvého stupňa pred snežením a ojedinelými snehovými jazykmi a závejmi na severe Slovenska.