• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 6.6.2020Meniny má Norbert
18°Bratislava

Táto potravina zvyšuje riziko porážky

  • 20:07 01.03.2020
  • Oxford
Táto potravina zvyšuje riziko porážky

Pri porážke rozlišujeme medzi dvomi najčastejšími druhmi. Riziko jedného z nich pritom stúpa, ak denne zjeme viac rizikových potravín.

Náhla cievna mozgová príhoda, ľudovo porážka, je strašiakom nielen starších ľudí. Jej riziko ale s vekom stúpa, a podľa najnovších zistení k tomu môžu prispieť aj niektoré potraviny.

Medzi niektoré z najúčinnejších preventívnych opatrení proti vzniku porážky patrí pohyb, absencia od fajčenia, konzumácia väčšieho množstva ovocia a zeleniny a vyhýbanie sa jedlám s vysokým obsahom cholesterolu (napríklad syr a mastné a vyprážané jedlá).

Pri zohľadňovaní prevencie pred porážkou sa ale často zabúda na to, že rozlišujeme dva základné druhy:

  • náhlu cievnu mozgovú príhodu ischemickú, ktorá vzniká v dôsledku zníženia prietoku krvi do mozgových tkanív
  • náhlu cievnu mozgovú príhodu hemoragickú, ktorá naopak vzniká krvácaním do mozgového tkaniva

Nesúrodé informácie o prevencii si všimla aj nutričná epidemiologička Tammy Tongová z Oxfordskej univerzity, a preto podnikla výskum, v ktorom sa zamerala na vplyv jedál na riziko vzniku ischemickej aj hemoragickej porážky.

Rôzne jedlá majú rôzny vplyv na riziko porážky

Tongová pri štúdii využila dostupné informácie o viac ako 418.000 ľuďoch z 9 európskych krajín, ktorí odpovedali na otázky o svojom stravovaní, životnom štýle, zdravotnom stave a sociálnej a demografickej situácii. Respondenti boli sledovaní približne nasledujúcich 12,7 roka.

Počas sledovania 4.281 účastníkov utrpelo fatálnu alebo nefatálnu mozgovú príhodu. V 1.430 prípadoch išlo o hemoragickú porážku a v 7.378 prípadoch o celkovú porážku (teda kombiovanú ischemickú, hemoragickú a iné druhy porážky).

V ďalšom období sa zisťovalo, aký vplyv pri vzniku porážky mala strava pacientov.

Vajcia v hlavnej úlohe

Nie je žiadnym prekvapením, že konzumácia ovocia a zeleniny podľa zistení vedie k celkovému poklesu rizika vzniku ischemickej porážky. Okrem nich sa oplatí jesť aj mlieko, syr, jogurt a jedlá s vysokým obsahom vlákniny.

Konkrétne každých 200 gramov denného príjmu ovocia a zeleniny zodpovedá zníženiu relatívneho rizika ischemickej porážky o 13%. Každých 10 gramov denného príjmu vlákniny zas zodpovedá zníženiu rizika tohto druhu porážky o 23%.

Z podrobnejších výsledkov vyplýva, že na zníženie rizika ischemickej porážky najviac vplývajú citrusy, tvrdé ovocie (ako jablká alebo hrušky), banány a koreňová zelenina. U listovej zeleniny sa spojitosť nepotvrdila.

Ďalej sa ukázalo, že denná konzumácia 200 gramov mlieka znižuje riziko ischemickej porážky o 5% a pozitívne vplýva aj pravidelná konzumácia jogurtu a syra.

Jediná potravina, ktorá sa pri prevencii pred porážkou neosvedčila, sú vajcia. Tie podľa odborníkov zvyšujú riziko hemoragickej porážky. Konkrétne konzumácia 40 gramov vajec denne zvyšuje jej riziko o 25% a každých ďalších 20 gramov o ďalších 25%.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, academic.oup.com, medicalnewstoday.com, zdravie.sk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Meškanie menštruácie: 8 dôvodov, ktoré nesúvisia s tehotenstvom

Meškanie menštruácie: 8 dôvodov, ktoré nesúvisia s tehotenstvom

DNES - 20:34Zdravie

Zľakli ste sa meškajúcej menštruácie, ale viete, že nemôže ísť o tehotenstvo? Pozreli sme sa za vás na najčastejšie dôvody, prečo k tomu dochádza.

Zubné strojčeky neriešia len estetické, ale aj funkčné problémy

Zubné strojčeky neriešia len estetické, ale aj funkčné problémy

DNES - 13:21Zdravie

Strojčeky na zuby nemusia nosiť len deti a tínedžeri. Vo vyššom veku čeľustno-ortopedická liečba často nerieši len estetický, ale najmä zdravotný či funkčný problém.

Tento spôsob dochádzania do práce sa spája s najvyšším rizikom rakoviny

Tento spôsob dochádzania do práce sa spája s najvyšším rizikom rakoviny

20:55 04.06.2020Zdravie

Celkovo zvýšenému riziku predčasného úmrtia čelia ľudia, ktorí do práce dochádzajú týmto spôsobom.

Táto skupina žien je 4-krát náchylnejšia na vznik lupusu

Táto skupina žien je 4-krát náchylnejšia na vznik lupusu

21:29 03.06.2020Zdravie

Ženy, ktoré sa v živote stretnú s týmto nepríjemným zážitkom, by na sebe mali dôslednejšie pozorovať prípadné príznaky lupusu.

Experti varujú: Krajiny, ktoré nezasiahla pandémia, to budú mať v druhej vlne horšie

Experti varujú: Krajiny, ktoré nezasiahla pandémia, to budú mať v druhej vlne horšie

20:14 03.06.2020Zdravie

Podľa šéfa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre Európu Hansa Klugeho nás môže na jeseň zasiahnuť druhá fatálnejšia vlna koronavírusu.