• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 28.11.2020Meniny má Henrieta
Bratislava

Ministerstvo dopravy musí zrušiť tender pre partnera Carga

  • 14:33 12.02.2013
  • BRATISLAVA
Ministerstvo dopravy musí zrušiť tender pre partnera Carga

Ministerstvo dopravy musí zrušiť verejnú súťaž na poradenské služby pre vstup strategického partnera do Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia, a.s.

Rozhodol o tom Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) na základe výsledku kontroly postupu zadávania zákazky pred uzavretím zmluvy na podnet samotného ministerstva.

Podľa rozhodnutia úradu rezort dopravy sa dopustil opakovane porušení zákona o verejnom obstarávaní, ktoré mohli mať zásadný vplyv na výsledok súťaže.
Porušili princíp nediskriminácie

"Kontrolovaný stanovil neprimeranú minimálnu požadovanú úroveň technickej alebo odbornej spôsobilosti pre časť 1 a 2 predmetu zákazky, ktorá bola spojená s požiadavkou na súčasné splnenie viacero minimálnych rozhraní (počet, charakter, objem poskytnutých poradenských služieb). A zároveň stanovil aj neprimeranú požiadavku na kľúčových expertov, čím neprimerane obmedzil, resp. zúžil okruh potenciálnych dodávateľov," vyplýva z rozhodnutia ÚVO na jeho portáli.

Takáto kumulatívna neprimeranosť v stanovených podmienkach účasti mala podľa úradu za následok aj porušenie najmä princípu nediskriminácie, čo mohlo odradiť potenciálnych záujemcov od účasti, ako aj predloženia ponuky vo verejnej súťaži. Pre opakovane neprimerané stanovené podmienky účasti na preukázanie odbornej spôsobilosti sa úrad zaoberal aj počtom záujemcov, ktorí si vyžiadali súťažné podklady v pomere k počtu uchádzačov, ktorí predložili ponuky.
Nedá sa určiť, koľko uchádzačov splnilo podmienky

"Celkovo požiadalo o súťažné podklady 62 záujemcov, pričom len 12 uchádzačov predložilo ponuku, z toho 6 uchádzačov pre časť 1 a 6 uchádzačov pre časť 2 predmetu zákazky," uviedol úrad.

Nakoľko komisia ministerstva neukončila proces vyhodnotenia splnenia podmienok účasti a ani nepredložila žiadne doklady, z ktorých by vyplynuli akékoľvek relevantné závery o splnení podmienok účasti jednotlivými uchádzačmi, podľa úradu nie je možné ani uviesť, koľkí z uchádzačov, ktorí predložili doklady na splnenie podmienok účasti, takto kumulatívne neprimerané podmienky účasti aj reálne splnili.

Ministerstvo dopravy vyhlásilo verejnú súťaž na poradenské služby pre vstup strategického partnera do Carga v auguste 2011, keď ministerstvo viedol Ján Figeľ (KDH). Predpokladaná cena za poskytnutie služieb počas 22 mesiacov bola 2 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Ministerstvo rozdelilo tender na poradenské finančné služby za predpokladanú cenu 1,5 mil. eur a na právne služby za 500 tis. eur. Ponuky šiestich uchádzačov v oboch častiach boli otvorené 10. októbra 2011.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Počet hotelov v Španielsku určených na predaj vzrástol od marca takmer o pätinu

Počet hotelov v Španielsku určených na predaj vzrástol od marca takmer o pätinu

DNES - 10:36Ekonomické

Pandémia nového koronavírusu ťažko zasiahla španielsky cestovný ruch a s ním reštauračné a hotelierske služby.

Doležal: Dokumentácia na panelovú cestu pri Trenčíne sa momentálne kontroluje

Doležal: Dokumentácia na panelovú cestu pri Trenčíne sa momentálne kontroluje

DNES - 10:05Ekonomické

Dokumentácia na tzv. panelovú cestu pri Trenčíne je momentálne predmetom kontroly pred vyhlásením verejného obstarávania.

Valášek: Biden bude viac s Európou spolupracovať, chráni však americké záujmy

Valášek: Biden bude viac s Európou spolupracovať, chráni však americké záujmy

DNES - 9:31Ekonomické

Nástupom nového amerického prezidenta Joea Bidena sa vzťahy USA s Európou upokoja a šéf Bieleho domu bude so starým kontinentom viac spolupracovať.

Mičovský odvolal šéfa štátnych lesov Mateja Vigodu

Mičovský odvolal šéfa štátnych lesov Mateja Vigodu

VČERA - 19:53Ekonomické

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský v piatok večer odvolal generálneho riaditeľa štátneho podniku Lesy SR Mateja Vigodu.

MH: Nemáme aktuálne vedomosti o bezpečnostných rizikách elektrárne Mochovce

MH: Nemáme aktuálne vedomosti o bezpečnostných rizikách elektrárne Mochovce

VČERA - 13:02Ekonomické

Rezort hospodárstva tak reagoval na vyjadrenia riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského, podľa ktorého má Slovensko v Mochovciach "veľký bezpečnostný problém".