• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 23.9.2023Meniny má Zdenka
16°Bratislava

Ministerstvo dopravy musí zrušiť tender pre partnera Carga

  • 14:33 12.02.2013
  • BRATISLAVA
Ministerstvo dopravy musí zrušiť tender pre partnera Carga

Ministerstvo dopravy musí zrušiť verejnú súťaž na poradenské služby pre vstup strategického partnera do Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia, a.s.

Rozhodol o tom Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) na základe výsledku kontroly postupu zadávania zákazky pred uzavretím zmluvy na podnet samotného ministerstva.

Podľa rozhodnutia úradu rezort dopravy sa dopustil opakovane porušení zákona o verejnom obstarávaní, ktoré mohli mať zásadný vplyv na výsledok súťaže.
Porušili princíp nediskriminácie

"Kontrolovaný stanovil neprimeranú minimálnu požadovanú úroveň technickej alebo odbornej spôsobilosti pre časť 1 a 2 predmetu zákazky, ktorá bola spojená s požiadavkou na súčasné splnenie viacero minimálnych rozhraní (počet, charakter, objem poskytnutých poradenských služieb). A zároveň stanovil aj neprimeranú požiadavku na kľúčových expertov, čím neprimerane obmedzil, resp. zúžil okruh potenciálnych dodávateľov," vyplýva z rozhodnutia ÚVO na jeho portáli.

Takáto kumulatívna neprimeranosť v stanovených podmienkach účasti mala podľa úradu za následok aj porušenie najmä princípu nediskriminácie, čo mohlo odradiť potenciálnych záujemcov od účasti, ako aj predloženia ponuky vo verejnej súťaži. Pre opakovane neprimerané stanovené podmienky účasti na preukázanie odbornej spôsobilosti sa úrad zaoberal aj počtom záujemcov, ktorí si vyžiadali súťažné podklady v pomere k počtu uchádzačov, ktorí predložili ponuky.
Nedá sa určiť, koľko uchádzačov splnilo podmienky

"Celkovo požiadalo o súťažné podklady 62 záujemcov, pričom len 12 uchádzačov predložilo ponuku, z toho 6 uchádzačov pre časť 1 a 6 uchádzačov pre časť 2 predmetu zákazky," uviedol úrad.

Nakoľko komisia ministerstva neukončila proces vyhodnotenia splnenia podmienok účasti a ani nepredložila žiadne doklady, z ktorých by vyplynuli akékoľvek relevantné závery o splnení podmienok účasti jednotlivými uchádzačmi, podľa úradu nie je možné ani uviesť, koľkí z uchádzačov, ktorí predložili doklady na splnenie podmienok účasti, takto kumulatívne neprimerané podmienky účasti aj reálne splnili.

Ministerstvo dopravy vyhlásilo verejnú súťaž na poradenské služby pre vstup strategického partnera do Carga v auguste 2011, keď ministerstvo viedol Ján Figeľ (KDH). Predpokladaná cena za poskytnutie služieb počas 22 mesiacov bola 2 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Ministerstvo rozdelilo tender na poradenské finančné služby za predpokladanú cenu 1,5 mil. eur a na právne služby za 500 tis. eur. Ponuky šiestich uchádzačov v oboch častiach boli otvorené 10. októbra 2011.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
ZMOS a SIEA budú spolupracovať na zvyšovaní energetickej sebestačnosti regiónov

ZMOS a SIEA budú spolupracovať na zvyšovaní energetickej sebestačnosti regiónov

VČERA - 14:42Ekonomické

Slovenská inovačná a energetická agentúra a Združenie miest a obcí Slovenska v piatok podpísali memorandum o spolupráci pri dekarbonizácii a zvyšovaní energetickej sebestačnosti regiónov.

EÚ vyplatí Ukrajine ďalšiu pomoc vo výške 1,5 miliardy eur

EÚ vyplatí Ukrajine ďalšiu pomoc vo výške 1,5 miliardy eur

VČERA - 13:24Ekonomické

Európska komisia v piatok oznámila, že vyplatila 1,5 miliardy eur v rámci balíka makrofinančnej pomoci + pre Ukrajinu v celkovej hodnote 18 miliárd eur na rok 2023.

Sulík: Volvo už má povolenie na výstavbu závodu pri Košiciach

Sulík: Volvo už má povolenie na výstavbu závodu pri Košiciach

VČERA - 11:56Ekonomické

Automobilka Volvo už má list vlastníctva k odkúpeným pozemkom aj vydané stavebné povolenie na výstavbu nového závodu vo Valalikoch.

SaS chce zrýchliť čerpanie eurofondov aj princípom nárokovateľnosti

SaS chce zrýchliť čerpanie eurofondov aj princípom nárokovateľnosti

VČERA - 11:42Ekonomické

SaS navrhuje rýchlejšie čerpanie eurofondov aj prostredníctvom pomoci menším obciam a mestám pri príprave projektov.

Kaufland sťahuje z predaja viaceré výrobky

Kaufland sťahuje z predaja viaceré výrobky

22:19 21.09.2023Ekonomické

Ide o preventívne opatrenie na ochranu spotrebiteľov.