• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 15.7.2020Meniny má Henrich
24°Bratislava

Mesto Žilina chce vysporiadať vzťahy so spoločnosťami Georgea Trabelssieho

  • 15:39 04.12.2019
  • Žilina
Mesto Žilina chce vysporiadať vzťahy so spoločnosťami Georgea Trabelssieho

Mesto Žilina pripravilo rámcovú dohodu o vysporiadaní existujúcich vzájomných majetkových a obchodných vzťahov so súkromnými spoločnosťami podnikateľa Georgea Trabelssieho. Dva varianty dohody predstavil v stredu na brífingu primátor Žiliny Peter Fiabáne.

Doplnil, že o konečnej podobe dohody rozhodnú ešte v decembri poslanci na mimoriadnom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ). „Pri prvom variante získa mesto Žilina od podnikateľa parkovaciu politiku, rozostavaný areál na Karpatskej ulici a Kaštieľ v Bytčici zámenou za obchodný podiel v Žilinskej parkovacej spoločnosti (ŽPS), s. r. o. a nehnuteľnosti na Košickej ulici. Druhý variant predpokladá, že do rúk mesta prejde parkovacia politika, rozostavaný areál na Karpatskej ulici, areál Domu techniky a Športová hala na Bôriku. Spoločnosti G. Trabelssieho by mali získať obchodný podiel ŽPS, nehnuteľnosti na Košickej ulici a doplatok vo výške 6,28 milióna eur,“ vysvetlil žilinský primátor.

Schválením dohody bude od 1. januára 2020 parkovanie plne v správe mesta Žilina a všetky zmluvy so ŽPS, s. r. o. budú ukončené. „Od prevzatia uvedenej agendy bude samospráve patriť aj zvyšných 40 percent vyberaných poplatkov na parkovnom, ktoré doteraz inkasovala parkovacia spoločnosť,“ dodal Fiabáne.

Sú problémy a vzťahy, ktoré dlhodobo traumatizujú Žilinu a jej obyvateľov. Ešte pred nástupom do funkcie som avizoval, že sa budem usilovať o vysporiadanie vzťahov medzi mestom a súkromnými spoločnosťami G. Trabelssieho. Rokovania o návrhu rámcovej dohody trvali skoro 10 mesiacov. Nikdy doteraz sa mestu v rokovaniach so súkromnými spoločnosťami pána Trabelssieho nepodarilo získať tak veľa, ako máme šancu získať dnes. Napriek tomu, že sa možno objavia kritické hlasy, považujem túto dohodu vzhľadom na okolnosti za výhodnú pre mesto,“ podotkol žilinský primátor.

Predkladané materiály o vzájomnom vysporiadaní vzťahov sú podľa hovorkyne SIRS, a.s. Ivany Strelcovej výsledkom niekoľko mesiacov trvajúcich rokovaní medzi mestom Žilina a skupinou SIRS. „Sú kompromisom, na ktorý je skupina SIRS ochotná pristúpiť, za účelom definitívneho usporiadania viacerých komplikovaných vzťahov s mestom Žilina. Našim záujmom je definitívne vyriešiť dlhodobé problémové vzťahy na oboch stranách sporu,“ zdôraznila.

"Skupina SIRS patrí k významným zamestnávateľom a našim záujmom je vo všetkých oblastiach pôsobenia udržiavať vecné a vzájomne dobré vzťahy pre všetky zainteresované strany. Aj v tomto prípade sme preto vyvinuli maximálnu snahu a ústretovosť pre vyriešenie problémov, ktoré vníma druhá strana – mesto Žilina,“ uzavrela Strelcová.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
SPF chce zvýšiť nájom za pôdu, SPPK návrh kritizuje, Mičovský ho obhajuje

SPF chce zvýšiť nájom za pôdu, SPPK návrh kritizuje, Mičovský ho obhajuje

DNES - 11:52Ekonomické

Agrominister Ján Mičovský (OĽaNO) návrh SPF zvýšiť nájomné obhajuje potrebou urobiť v správe štátneho majetku poriadok, ktorý predchádzajúce vlády zanedbali.

Vláda predstavila zmeny pri 13. dôchodkoch

Vláda predstavila zmeny pri 13. dôchodkoch

DNES - 11:51Ekonomické

Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) povedal, že dôchodcovia dostanú viac ako dvojnásobok toho, na čo boli zvyknutí. Trinásty dôchodok majú dostať seniori v tomto roku, na tom sa nič nemení.

Premiér: V doterajších rokovaniach o eurofondoch sme boli úspešní

Premiér: V doterajších rokovaniach o eurofondoch sme boli úspešní

DNES - 10:56Ekonomické

Aká bude konečná dohoda o sedemročnom finančnom rámci, ale aj o rozdelení 750 miliárd eur z fondu obnovy, zatiaľ nie jasné, povedal premiér Igor Matovič v stredu po skončení rokovania Výboru pre Európske záležitosti.

MHD zadarmo aj 13. dôchodky: Vláda predstavila balíček sociálnych opatrení

MHD zadarmo aj 13. dôchodky: Vláda predstavila balíček sociálnych opatrení

DNES - 10:35Ekonomické

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) povedal, že vláda si týmto spôsobom plní svoje sľuby a sociálna pomoc podľa neho musí byť adresná.

Poslanci okolo Pellegriniho žiadajú rast minimálnej mzdy a 13. dôchodky

Poslanci okolo Pellegriniho žiadajú rast minimálnej mzdy a 13. dôchodky

VČERA - 15:16Ekonomické

Odídenci z opozičnej strany Smer-SD okolo Petra Pellegriniho (nezaradený) vyzývajú súčasnú vládu, aby nemenila vzorec pri minimálnej mzde, ak sa na jej výške nedohodnú sociálni partneri.