• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 28.2.2020Meniny má Zlatica
Bratislava

Miro Žbirka rozospieval Londýn, čaká ho vypredaná Bratislava a Praha

  • 8:46 05.11.2019
  • Bratislava
Miro Žbirka rozospieval Londýn, čaká ho vypredaná Bratislava a Praha

Hudobná oslava 40 rokov úspešnej sólovej kariéry Mira Žbirku po londýnskej premiére bude v decembri pokračovať na dvoch exkluzívnych koncertoch v Prahe a Bratislave.

Miro Žbirka oslavuje tento rok štyridsiatku úspešnej sólovej hudobnej kariéry. Prvá oslava sa konala 26. októbra v Londýne. So skupinou zahral pred vypredaným londýnskym hľadiskom všetky dôležité hity z doteraz vydaných albumov. Nové skladby z najnovšieho Double Albumu spolu s ním predstavili špičkoví hudobníci Blair Cunningham (bicie), Robbie McIntosh (gitary), Hamish Stuart (basgitara), Dean Ross (klávesy), Pears McIntyre (gitary) a Rob Cass (gitary, spev). TASR o tom informoval PR manažér Rado Mešša.

Hudobná oslava 40 rokov úspešnej sólovej kariéry Mira Žbirku po londýnskej premiére bude v decembri pokračovať na dvoch exkluzívnych koncertoch v Prahe (3. decembra) a Bratislave (5. decembra). Aj na nich budú diváci počuť a vidieť všetky obľúbené hity aj novinky z oceňovaného Double Albumu.

S hviezdnou muzikantskou zostavou si okrem Mekyho v skladbe Skúška snov zaspieva Katarína Knechtová. V premiére naživo zaznie skladba Take Me Home, ktorú ako duet Mirom Žbirkom naspievala škótska speváčka Eddi Readerová, ktorá pridá aj svoj veľký celosvetový hit Perfect.

Aktuálny singel Čistý svet, ktorý je slovensko-českou verziou piesne Take Me Home. zaspieva talentovaná česká nevidomá klavírna virtuózka a nezameniteľná speváčka Ráchel Skleničková. Ich spoločný videoklip má po dvoch týždňoch od premiéry už viac ako 380.000 zhliadnutí.

Na bratislavský koncert príde Mirovi Žbirkovi zablahoželať aj skupina IMT Smile. Jej líder Ivan Tásler tento rok tiež oslávil rovnaké okrúhle životné výročie a so skupinou zahrá a zaspieva skladbu C'est la vie. Táslerovci majú pre Mekyho pripravené aj jedno prekvapenie, ktoré bude určite veľkou oslavou hudby oboch úspešných skladateľov.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Zomrela speváčka Eva Biháryová-Rózsová

Zomrela speváčka Eva Biháryová-Rózsová

14:21 26.02.2020Kultúra

Ako speváčka populárnych piesní vynikla najmä do polovice sedemdesiatych rokov.

Juraj Kukura: Musíme zabrániť tomu, aby holokaust bol len mýtus

Juraj Kukura: Musíme zabrániť tomu, aby holokaust bol len mýtus

17:08 24.02.2020Kultúra

Bratislavské Divadlo Aréna uvádza v pondelok premiéru inscenácie Holokaust, príbeh o najhlbších jazvách, ktoré vznikli pri vytváraní novodobej slovenskej spoločnosti. Tvorcovia inscenácie, ktorá vznikla na objednávku divadla, v nej zobrazu

Legendárny album Ja som optimista Milana Lasicu vychádza na vinylovej platni

Legendárny album Ja som optimista Milana Lasicu vychádza na vinylovej platni

12:05 22.02.2020Kultúra

Evergreeny preslávené Františkom Krištofom Veselým v jedinečnej interpretácii Milana Lasicu a orchestra Bratislava Hot Serenaders vychádzajú po prvýkrát vo formáte vinylovej LP platne.

Známa slovenská herečka Diana Mórová oslavuje okrúhle narodeniny

Známa slovenská herečka Diana Mórová oslavuje okrúhle narodeniny

7:30 18.02.2020Kultúra

Populárna slovenská herečka Diana Mórová naštudovala hlavné postavy v siedmich hrách Williama Shakespeara – Sen noci svätojánskej, Ako sa vám páči, Veselé panie Windsorské, Búrka, Antonius a Kleopatra.

Piaty Indiana Jones sa začne nakrúcať v lete, tvrdí Harrison Ford

Piaty Indiana Jones sa začne nakrúcať v lete, tvrdí Harrison Ford

6:33 16.02.2020Kultúra

Americký herec Harrison Ford oznámil, že čoskoro začne nakrúcať piate pokračovanie dobrodružnej série o archeológovi Indiana Jonesovi. Informovala o tom v sobotu stanica Sky News.