Zároveň so zhromaždením kotlebovcov bude v Trenčíne protifašistický protest

Protifašistický protest sa uskutoční v rovnaký deň a len niekoľko metrov od miesta verejného zhromaždenia Ľudovej strany Naše Slovensko.
Na Štúrovom námestí v Trenčíne bude 17. októbra protifašistický protest nazvaný Trenčín proti fašizmu. Uskutoční sa v rovnaký deň a len niekoľko metrov od miesta verejného zhromaždenia Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS).
Účasť na proteste potvrdilo na sociálnej sieti za niekoľko dní takmer 400 ľudí, ďalších 1300 prejavilo o podujatie záujem.
„My, Trenčania, nesúhlasíme s tým, aby v našom meste pochodovali členovia strany, ktorá sa otvorene a opakovane prihlasuje k extrémistickým a rasistickým názorom. Zároveň vyjadrujeme hlboký nesúhlas s rozhodnutím Krajského súdu v Trenčíne, ktorý fašistom dovolil opakovane zneužívať demokraciu. Týmto zhromaždením chceme tiež vyjadriť podporu rozhodnutiu vedeniu mesta Trenčín o zákaze zhromaždenia fašistov. Trenčín proti fašizmu je slušný a apolitický protest,“ uviedli organizátori protestu na sociálnej sieti.
Podľa hovorkyne mesta Trenčín Eriky Ságovej oznámenie o zhromaždení podal v pondelok (30. 9.) do podateľne mestského úradu Šimon Žďárský, ktorý požiadal o poskytnutie ochrany v zmysle zákona o zhromažďovacom práve. Zhromaždenie Trenčín proti fašizmu sa má konať na Štúrovom námestí 17. októbra od 16.00 do 19.00 h, na Mierovom námestí bude zhromaždenie ĽSNS v rovnaký deň od 14.00 do 19.00 h.
„Obe zhromaždenia sa konajú v jeden deň. Mesto požiadalo mestskú políciu o dohľad tak, aby bola zabezpečená ochrana účastníkov a pokojný priebeh zhromaždení. Existuje dôvodná obava, že medzi ich účastníkmi by mohlo dôjsť ku konfliktom. Zároveň mesto informovalo Okresné riaditeľstvo Policajného zboru SR v Trenčíne, že 17. októbra budú v Trenčíne spomínané dve zhromaždenia a požiadalo o súčinnosť pri zabezpečovaní dohľadu nad ich riadnym a pokojným priebehom,“ doplnila Ságová.
ĽSNS požiadala samosprávu o povolenie verejného zhromaždenia, mesto im ho zakázalo. Kotlebovci zákaz napadli na súde, Krajský súd Trenčín následne rozhodol, že zákaz mesta je v rozpore so zákonom a zrušil ho.

Muž napadol na cyklotrase ženu, utrpela zranenia
Na mieste zasahovali záchranári, muž z miesta utiekol.

Úrad verejného zdravotníctva inicioval pre zvýšený výskyt čierneho kašľa okrúhly stôl s odborníkmi
Na dôležitosť a význam povinného očkovania poukazuje zvýšený výskyt čierneho kašľa na Slovensku aj v okolitých krajinách za uplynulý rok.

Zväz ambulantných poskytovateľov súčasné znenie zmlúv so zdravotnými poisťovňami nepodpíše
Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP) chce pokračovať v rokovaniach.

Európski odborníci vyzývajú Tarabu, aby zastavil plošný odstrel medveďov
Plošný odstrel 350 medveďov na Slovensku môže vážne ohroziť stabilitu a životaschopnosť medvedej populácie.

V byte našli mŕtveho muža. Telo bolo od krvi a v značnom štádiu rozkladu
Obhliadajúci lekár zatiaľ nevylúčil cudzie zavinenie.