• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 21.8.2019Meniny má Jana
20°Bratislava

Nezákonná 30-miliónová exekúcia voči SPP bola zastavená

  • 14:08 21.05.2019
  • Bratislava
Nezákonná 30-miliónová exekúcia voči SPP bola zastavená

Rozhodnutie o zastavení exekúcie bolo SPP doručené z exekučného Okresného súdu v Banskej Bystrici v pondelok 20. mája. Informoval o tom hovorca SPP Ondrej Šebesta.

Nezákonná exekúcia voči spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a. s., (SPP) za 30 miliónov eur bola zastavená.

Tento pokus cyperskej schránky dostať sa za každú cenu a nezákonným spôsobom ku majetku SPP a Slovenskej republiky bol podľa Šebestu neúspešný. Vzhľadom na stav súdneho sporu s cyperskou schránkovou spoločnosťou totiž podľa neho nebolo možné v zmysle zákona vôbec exekúciu voči SPP začať.

Uviedol, že SPP bezprostredne po doručení upovedomenia o začatí exekúcie podnikol všetky kroky na ochranu svojich práv. Podal návrh na zastavenie exekúcie a súčasne podal podnety na preskúmanie zákonnosti postupu relevantných subjektov v tomto exekučnom konaní vrátane podania podnetu na Slovenskú advokátsku komoru, aby preskúmala postup právneho zástupcu cyperskej schránkovej spoločnosti Róberta Lenčéša, ktorý návrh na výkon exekúciu podal. SPP vo veci podal tiež trestné oznámenie.

Šebesta 16. mája informoval, že cyperská schránková spoločnosť Stroden Management Limited pokračuje v nezákonných pokusoch o získanie 30 miliónov eur od spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel. SPP bolo 15. mája 2019 doručené upovedomenie o začatí exekúcie a následne zablokované finančné prostriedky na bankovom účte, napriek tomu, že je to vyslovene a v príkrom rozpore so zákonom.

Šebesta tiež pripomenul, že Najvyšší súd SR síce v novembri 2018 svojím rozhodnutím priznal pochybný nárok schránkovej spoločnosti so sídlom na Cypre, avšak toto rozhodnutie nie je vykonateľné. SPP totiž v zákonnej lehote podal mimoriadny opravný prostriedok – dovolanie, ktoré v zmysle zákona zabraňuje možnosti začať voči SPP exekúciu.

Šebesta dodal, že právoplatné rozhodnutia, ktoré sú výsledkom niekoľkoročného trestného konania, sú záväzné aj pre obchodnoprávne konanie. Súdy vo všetkých doteraz ukončených sporoch týkajúcich sa tzv. Duckého zmeniek právoplatne rozhodli v prospech SPP.

Slovenský plynárenský priemysel je najväčším dodávateľom energií na Slovensku, ktorý v oblasti dodávky plynu priamo nadväzuje na viac ako 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva a od roku 2012 úspešne pôsobí aj na trhu dodávky elektriny.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Smer-SD-navrhne automatické zvyšovanie minimálnej mzdy od roku 2021

Smer-SD-navrhne automatické zvyšovanie minimálnej mzdy od roku 2021

DNES - 12:26Ekonomické

Koaličná strana Smer-SD predloží do parlamentu návrh na automatické zvyšovanie minimálnej mzdy na úroveň 60 % z priemernej mzdy.

Rast minimálnej mzdy zvyšuje regionálne rozdiely a verejné výdavky

Rast minimálnej mzdy zvyšuje regionálne rozdiely a verejné výdavky

VČERA - 14:01Ekonomické

Podľa analytika Iness Roberta Chovanculiaka debaty o výške minimálnej mzdy rozdelili diskutujúcich na dva tábory.

Matečná: Nedošlo k dohode s komorami na marketingovom fonde

Matečná: Nedošlo k dohode s komorami na marketingovom fonde

VČERA - 11:48Ekonomické

So Slovenskou poľnohospodárskou a potravinárskou komorou a Potravinárskou komorou Slovenska nedošlo k dohode na marketingovom fonde, do ktorého by prispievali poľnohospodári.

Väčšie škody než clá spôsobujú Trumpove vyjadrenia na Twitteri

Väčšie škody než clá spôsobujú Trumpove vyjadrenia na Twitteri

18:07 19.08.2019Ekonomické

Americké clá na čínsky dovoz sú jedným z dôvodov spomaľovania globálnej ekonomiky.

Celkové daňové bremeno zamestnanca na Slovensku dosiahlo v priemere 62,5 %

Celkové daňové bremeno zamestnanca na Slovensku dosiahlo v priemere 62,5 %

16:49 19.08.2019Ekonomické

Celkové daňové bremeno dosiahlo v minulom roku vo vzťahu k priemernej mzde 62,5 %.