Ficovi je ľúto, že Stromček končí v politike

Predsedovi Smeru-SD Robertovi Ficovi je ľúto, že Viktor Stromček končí v politike. Uviedol to v stanovisku, v ktorom zároveň odmietol špekulácie o dôvodoch Stromčekovho odchodu z postu generálneho manažéra Smeru-SD.
„Viktor Stromček po úspešnom ukončení projektu automobilky v Nitre, za ktorý zodpovedal, odmietal akékoľvek iné nominácie a jasne avizoval svoj odchod do súkromnej sféry. Ako predsedovi strany Smer- SD je mi ľúto, že Viktor Stromček svoje predstavy o odchode z politiky naplnil,“ uviedol Fico.
Stromčekovi ďakuje za vykonanú prácu na štátnej alebo straníckej úrovni. „Rovnako odmietam rôzne smiešne špekulácie o iných dôvodoch ukončenia politickej kariéry Viktora Stromčeka. Je to opäť urputná snaha vyrobiť z úspešného životného príbehu kauzu, ktorá má uškodiť strane Smer-SD,“ uzavrel Fico. V médiách sa spomína Stromčekova komunikácia s podnikateľom Marianom K., obvineným z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka.
Stromček minulý týždeň oznámil vedeniu Smeru-SD, že končí na pozícii generálneho manažéra strany. Uviedol, že svoj zámer odísť z verejného života do súkromnej sféry po úspešnej realizácii najväčšieho investičného projektu v strednej Európe avizoval už v roku 2015. Medializované informácie o dôvodoch jeho odchodu pre kontakty s Marianom K. Stromček odmietol.
Stromček sa stal generálnym manažérom strany vlani. Vo funkcii vystriedal ministra sociálnych vecí Jána Richtera. Stromček bol predtým štátnym tajomníkom ministerstva dopravy a tiež splnomocnencom vlády pre prípravu a realizáciu strategických parkov.

Pri požiari osobného vozidla sa zranili dve osoby
Pri požiari auta v Leviciach sa vo štvrtok dopoludnia zranili dve osoby. Jedna z nich sa v čase príchodu hasičov už nenachádzala na mieste.

Na Malinom Brde mal vážny úraz hornej končatiny 55-ročný slovenský cyklista
Počas zjazdu na bicykli z Maliného Brda vo štvrtok popoludní si vážne zranil hornú končatinu 55-ročný slovenský cyklista.

Polícia eviduje neúspešné pokusy o podvod na senioroch,opäť apeluje na opatrnosť
V priebehu minulého týždňa zaznamenali policajti na území Bratislavského kraja dva prípady, našťastie, neúspešných pokusov o podvodné vylákanie peňazí od seniorov.

M. Šutaj Eštok: Hlas-SD chce rokovať o úprave transakčnej dane pre živnostníkov
Strana Hlas-SD chce na koaličnej rade hovoriť o tom, aby transakčná daň nemusela platiť pre drobných živnostníkov.

Šutaj Eštok: Hlas odmieta akúkoľvek diskusiu o možných scenároch vystúpenia z EÚ
Koaličný Hlas-SD odmieta akúkoľvek diskusiu o možných scenároch vystúpenia Slovenska z Európskej únie.