• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 17.2.2019Meniny má Miloslava
Bratislava

Polícia zverejnila nové video z pumpy, na ktorej zavraždili predavačku

  • 16:29 05.12.2018
  • Praha
Polícia zverejnila nové video z pumpy, na ktorej zavraždili predavačku

Policajti preverujú asi 100 poznatkov od občanov.

Stredočeskí kriminalisti zverejnili v stredu nový videozáznam z čerpacej stanice v obci Nelahozeves v okrese Mělník, kde bola v pondelok zavraždená 58-ročná predavačka. Policajti preverujú asi 100 poznatkov od občanov. Hľadajú však ďalších svedkov, predovšetkým vodičov, informoval spravodajský server Novinky.cz.

Hovorca polície Zdeněk Chalupa požiadal, aby sa prihlásili svedkovia, ktorí tak ešte neurobili. Predovšetkým vodiči, ktorí sa medzi druhou a treťou hodinou ráno nachádzali v spomínanej lokalite a prípadne si všimli podozrivé okolnosti, napríklad neznáme vozidlo a cudzie osoby. Detektívi majú záujem hlavne o záznamy z kamier áut prechádzajúcich v tom čase po ceste číslo 608.

Lúpežné prepadnutie sa odohralo v noci na pondelok o 02.36 h, keď maskovaní lupiči vbehli na pumpu a jeden z nich mal pištoľ, z ktorej vystrelil. Počas minúty z predajne odišli a 58-ročnú predavačku našli neskôr svedkovia. V utorok kriminalisti uviedli, že podozrivými sú zrejme muž a žena.

Nové video zachytáva lupičov, ako vbiehajú na čerpaciu stanicu a potom utekajú preč. Podozriví odniesli podľa zverejneného videa aj niekoľko škatúľ. Čo presne ulúpili, nechcel hovorca polície s ohľadom na vyšetrovanie špecifikovať. Kriminalisti dvojicu podozrievajú z trestného činu vraždy, za ktorý jej hrozí až výnimočný trest.

Na zázname z čerpacej stanice, ktorý polícia zverejnila v pondelok, je vidieť, ako jeden z páchateľov prichádza do predajne, naťahuje strelnú zbraň a niekam mieri. Následne niekam odchádza a jeho kumpán ide za pult prehľadávať stôl, odkiaľ vezme nejaké veci. Druhý páchateľ vybehne z kancelárie so škatuľou a obaja utekajú z miesta činu.

Ľudia z okolia na predavačku spomínajú ako na veľmi pozitívnu ženu. Všetkých správa o jej násilnej smrti zaskočila. „Poznal som ju dlho. Vždy sa na pumpe usmievala, a keď mohla, pomohla,“ uviedol jeden z pravidelných zákazníkov prepadnutej čerpacie stanice. V tom, že bola predavačka nesmierne obetavá, sa s ním zhoduje tiež niekoľko ďalších obyvateľov z okolia, dodali Novinky.cz.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: YouTube.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Hnutie ANO zvolilo Andreja Babiša za svojho predsedu

Hnutie ANO zvolilo Andreja Babiša za svojho predsedu

DNES - 15:42Zahraničné

České hnutie ANO si v nedeľu na celoštátnom sneme zvolilo zakladateľa tohto vládnuceho politického subjektu a zároveň premiéra Andreja Babiša za svojho staronového predsedu.

V mrazničke objavili telo nezvestnej ženy, zatkli jej sestru

V mrazničke objavili telo nezvestnej ženy, zatkli jej sestru

DNES - 13:39Zahraničné

Chorvátska polícia zatkla 45-ročnú ženu po tom, ako našla mŕtve telo jej nezvestnej sestry uskladnené v mrazničke ich rodinného domu.

Porošenko: Ruskí tankisti odmietajú ísť na kontaktnú líniu

Porošenko: Ruskí tankisti odmietajú ísť na kontaktnú líniu

DNES - 9:00Zahraničné

Ukrajinská armáda stratila počas celého obdobia operácie v Donbase 2945 vojakov. Konštatoval to v sobotu na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii ukrajinský prezident Petro Porošenko.

Trump: Británia by si mala prevziať bojovníkov Islamského štátu

Trump: Británia by si mala prevziať bojovníkov Islamského štátu

DNES - 6:11Zahraničné

Trump uviedol, že USA požiadali Britániu a ostatných európskych spojencov, aby si prevzali naspäť viac ako 800 militantov extrémistickej skupiny Islamský štát, ktorí boli zajatí v Sýrii a aby ich postavili pred súd.

Bývalý šéf Trumpovej volebnej kampane môže stráviť 19-24 rokov za mrežami

Bývalý šéf Trumpovej volebnej kampane môže stráviť 19-24 rokov za mrežami

DNES - 6:01Zahraničné

Paul Manafort môže stráviť 19-24 rokov za mrežami v súvislosti s obvineniami z daňových a bankových podvodov.