Pri zrážke kamióna so školským autobusom sa zranilo 17 detí
- 12:15 04.09.2018
- Wegeleben

Všetkých zranených previezli do nemocníc.
Celkovo 17 detí a vodič autobusu utrpeli zranenia pri zrážke kamióna so školským autobusom, ku ktorej došlo v utorok ráno v okrese Harz v nemeckej spolkovej krajine Sasko-Anhaltsko. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenie miestnej polície.
Podľa prvotných informácií vyplývajúcich z vyšetrovania si vodič kamióna nevšimol školský autobus, do ktorého následne z boku narazil. K nehode došlo pri mestečku Wegeleben ležiacom medzi Hannoverom a Lipskom.
Jedno z detí utrpelo pri zrážke vážne zranenia. Všetkých zranených previezli do nemocníc.
— Polizei ST PD Nord (@PolizeiPDNord) 4. septembra 2018

Eurokomisia obvinila TikTok z porušovania pravidiel v oblasti reklamy
Európska komisia vo štvrtok obvinila platformu TikTok z porušovania právnych predpisov Európskej únie.

Zelenskyj: Ruská delegácia v Istanbule je „atrapa“ s nejasným mandátom
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj po príchode do Ankary označil ruskú delegáciu v Istanbule, ktorá má rokovať s delegáciou Ukrajiny, ako „atrapu“ s nejasným mandátom.

Trump: USA by mali prevziať Pásmo Gazy a urobiť z neho „zónu slobody“
Americký prezident Donald Trump vo štvrtok vyhlásil, že chce, aby Spojené štáty „prevzali“ Pásmo Gazy a premenili ho na „zónu slobody“.

Lipavský: Putin do Turecka neprišiel, lebo je zbabelý
Putinova neúčasť na rokovaniach v Istanbule svedčí podľa Jana Lipavského o zbabelosti šéfa Kremľa.

Organizátori Eurovízie zakázali umelcom mávať vlajkou EÚ
Eurokomisár pre medzigeneračnú spravodlivosť, mládež, kultúru a šport Glenn Micallef sa ohradil voči hudobnej súťaži Eurovízia po tom, čo účinkujúcim zakázali mávať vlajkou EÚ.