Bývalý agent FBI prezradil 3 kroky, ako poraziť úzkosť

Pomocou jednoduchého cvičenia sa dokážete účinne zbaviť pocitu úzkosti.
Mnohí z nás dobre poznajú nepríjemný pocit úzkosti, ktorý sa prejavuje potením, roztrasenými kolenami a rýchlym búšením srdca. Úzkosť môže prísť v nečakaných situáciách a je mimoriadne náročné jej prejavy maskovať na verejnosti.
Existuje spôsob, ako ovládať správanie tak, aby sme pred očami ostatných ľudí neprezradili, že pociťujeme úzkosť? Bývalý agent FBI Joe Navarro má odpoveď, ktorá však zahŕňa dôležitú radu - nesnažte sa svoju úzkosť maskovať. Ako povedal pre Independent:
"Prvá vec, ktorú ľuďom hovorím, je, že ak ste nervózni, je na to dobrý dôvod. Možno sa po prvýkrát s niekým stretnete, alebo máte pracovný pohovor, alebo robíte obávanú prezentáciu. Pokračujte a čeľte tomu, nesnažte sa to skrývať."
Navarro prezradil, že ak si priznáte, že ste nervózni a akceptujete to, môžete tak skutočne pomôcť zmierniť úzkosť:
"Stres je prirodzenou udalosťou a môžete sa zblázniť pri snahe ho ovládať, keď je niekedy jednoduchšie pripustiť, že som nervózny a mal by som o tom dať vedieť iným."
Navarro navrhuje pri boji s úzkosťou trojkrokovú stratégiu:
1. Povedzte si, že máte úzkosť
2. Povedzte svojmu publiku, že máte strach.
3. Prispôsobte svoje nervózne správanie.
Prvý krok je možno najťažší. Výskum naznačuje, že v stresových situáciách majú ľudia všeobecný impulz snažiť sa uklidniť. Pripustiť si, že máte úzkosť, znamená to, že ste sa stanete trochu zraniteľní a dovolíte, aby ste sa tak cítili, namiesto toho, aby ste sa pokúšali potlačiť tieto emócie.
Iróniou je, že vaše publikum môže lepšie chápať vašu úzkosť ako vy. Druhý krok znamená povedať svojim poslucháčom, že ste nervózni. Podľa Navarra bude vaše publikum chcieť, aby ste sa cítili lepšie a tiež budú pravdepodobne chápať, aké je to byť nervózny. Táto pozitívna reakcia vám môže pomôcť.
Tretí krok vám umožní upraviť svoje nervózne tiky bez toho, aby ste ich úplne vylúčili. Ak viete, že fyzicky reagujete pod stresom, pokúste sa spomaliť svoje správanie. Ak si hryziete pery, snažte sa to zjemniť. Stále budete pociťovať utišujúci účinok týchto fyzických akcií, ale nebudú tak nápadné.
Môžete tiež presmerovať svoje správanie na menej viditeľnú časť tela. Namiesto toho, aby ste sa neustále dotýkali tváre, môžete sa tľapnúť po nohe pod stolom, kde ju nikto nevidí.
Zatiaľ čo existuje veľa stratégií, ako udržať nervy na uzde, podľa Navarra základom je, že by ste mali očakávať, že z času na čas budete pociťovať úzkosť. "Nesmieme predpokladať, že život by mal byť bez akéhokoľvek stresu," uzatvára Navarro.

Pacientka upozorňuje na skrytý príznak rakoviny mozgu: Toto som ignorovala od detstva
Mladá žena ignorovala príznaky celé desaťročie.

Negatívne následky Ozempicu: Štúdia zistila vážne riziká užívania liekov na chudnutie
Populárne lieky na chudnutie majú vážne vedľajšie účinky.

Prelomový objav: Vedci odhalili možnú príčinu rakoviny hrubého čreva u mladých
Výskumníci prispeli k objasneniu nárastu prípadov rakoviny hrubého čreva u ľudí mladších ako 50 rokov.

Zložka v obľúbených nápojoch môže zvyšovať riziko rakoviny krvi
Vedci vysvetlili vplyv aminokyseliny na leukémiu.

Gastroenterológ varuje: Tento typ bolesti môže byť skorým znakom rakoviny
Tento málo známy varovný signál môže odhaliť rakovinu hrubého čreva.