• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 22.5.2025Meniny má Júlia, Juliana
15°Bratislava

Giuliani: Trump preplatil právnikovi Cohenovi 130.000 dolárov pre pornoherečku

  • 8:47 03.05.2018
  • Washington
Giuliani: Trump preplatil právnikovi Cohenovi 130.000 dolárov pre pornoherečku

Informoval o tom v stredu nový právnik šéfa Bieleho domu Rudy Giuliani.

Americký prezident Donald Trump preplatil svojmu osobnému právnikovi Michaelovi Cohenovi 130.000 dolárov, ktoré ten zaplatil pornoherečke Stormy Danielsovej za jej mlčanie o údajnom pomere s Trumpom. Informoval o tom v stredu nový právnik šéfa Bieleho domu Rudy Giuliani.

Podľa agentúry AP sa zdá, že jeho výrok protirečí Trumpovmu vyhláseniu spred niekoľkých týždňov, že nevedel o platbe pre pornoherečku v rámci dohody o mlčanlivosti, ktorú podpísala tesne pred prezidentskými voľbami v roku 2016. Giuliani uviedol, že to bola legálna platba a nešlo o porušenie finančných pravidiel v kampani.

Právnik Cohen je kľúčovou postavou vo viacerých súdnych prípadoch vrátane vyšetrovania zasahovania Ruska do prezidentských volieb v USA či platby pornoherečke Danielsovej, ktorá tvrdí, že mala s Trumpom pomer. Biely dom opakovane poprel akýkoľvek dôverný vzťah medzi nimi.

Stormy Danielsová, vlastným menom Stephanie Cliffordová, chce teraz súdnou cestou od dohody o mlčanlivosti odstúpiť, keďže podľa nej je dohoda neplatná.

V súčasnosti 39-ročná Cliffordová tvrdí, že mala jedenkrát pohlavný styk s Trumpom počas golfového turnaja v Lake Tahoe v roku 2006 - vtedy bol miliardár už ženatý so súčasnou prvou dámou Melaniou.

Zdroj: Info.sk, zdroj: TASR, Foto: TASR/AP
Najnovšie v kategóriiViac článkov
 Zmluva medzi Českom a Svätou stolicou je podľa Pavla v rozpore s ústavou

Zmluva medzi Českom a Svätou stolicou je podľa Pavla v rozpore s ústavou

DNES - 17:48Zahraničné

Dohodnutá zmluva medzi Českom a Svätou stolicou je podľa prezidenta ČR Petra Pavla v rozpore s ústavným poriadkom.

Fiala: Česko je opakovane terčom kyberútokov

Fiala: Česko je opakovane terčom kyberútokov

DNES - 15:56Zahraničné

Česko je podľa premiéra Petra Fialu opakovane terčom rôznych foriem útokov v rámci hybridnej vojny, ktorú proti nemu vedie Rusko aj iné štáty.

Rusko ohrozuje bezpečnosť v Európe, tvrdí Merz

Rusko ohrozuje bezpečnosť v Európe, tvrdí Merz

DNES - 15:28Zahraničné

Nemecký kancelár Friedrich Merz vo štvrtok vyhlásil, že Rusko ohrozuje bezpečnosť v Európe.

Štvrtina ľudí v Nemecku má prisťahovalecký pôvod

Štvrtina ľudí v Nemecku má prisťahovalecký pôvod

DNES - 14:14Zahraničné

Približne 21,2 milióna ľudí s prisťahovaleckým pôvodom žilo počas uplynulého roka v Nemecku, čo je štvorpercentný nárast v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

Vatikán by v júni mohol hostiť ďalšie kolo rusko-ukrajinských rozhovorov

Vatikán by v júni mohol hostiť ďalšie kolo rusko-ukrajinských rozhovorov

DNES - 13:28Zahraničné

Nové kolo rokovaní medzi Ruskom a Ukrajinou by sa mohlo uskutočniť vo Vatikáne v polovici júna.