• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 14.5.2025Meniny má Bonifác
18°Bratislava

Krajský súd v Košiciach rozhodol, že obvinený Sebastiano Vadala ostáva vo väzbe

  • 12:36 16.04.2018
  • Košice
Krajský súd v Košiciach rozhodol, že obvinený Sebastiano Vadala ostáva vo väzbe

Sebastiano Vadala, ktorý je obvinený z prečinu nebezpečného vyhrážania a pokračovacieho prečinu výtržníctva, ostáva naďalej vo väzbe. Rozhodol o tom Krajský súd v Košiciach.

Sebastiano Vadala je bratom talianskeho podnikateľa Antonina Vadalu, taktiež žijúceho na východe Slovenska, ktorý je stíhaný v Taliansku pre drogovú činnosť a v súčasnosti je v predbežnej väzbe v Košiciach.

Polícia zadržala Sebastiana Vadalu 15. marca v Trebišove a okresný súd ho o dva dni neskôr vzal do väzby z dôvodu, že by mohol ujsť, skrývať sa alebo ovplyvňovať svedkov. Voči tomuto rozhodnutiu podal obvinený sťažnosť. Senát krajského súdu o nej rozhodol v piatok 13. apríla.

Krajský súd svojím rozhodnutím zrušil napadnuté uznesenie v celom rozsahu. Nestotožnil sa s argumentáciou sudcu pre prípravné konanie, že u obvineného sú dané dôvody tzv. útekovej väzby podľa paragrafu 71 ods. 1 písm. a) Trestného poriadku ani s dôvodom väzby podľa paragrafu 71 ods. 1 písm. b) Trestného poriadku, to jest, že obvinený by mohol ovplyvňovať svedkov,“ uviedla pre TASR v pondelok hovorkyňa košického krajského súdu Anna Pančurová.

Na základe rozhodnutia však Sebastiano Vadala zostáva vo väzbe, a to z dôvodu preventívnej väzby. „Uvedený dôvod väzby je daný na základe už vypočutých svedkov, ktorí zhodne tvrdia, že po tom, čo mali byť spáchané skutky, z ktorých je dôvodne podozrivý obvinený, ich Sebastiano V. opakovane sledoval. Krajský súd v Košiciach nezistil u obvineného Sebastiana V. podmienky na nahradenie dôvodov jeho väzby písomným sľubom, ale ani dohľadom probačného a mediačného úradníka,“ doplnila Pančurová.

Trestné stíhanie v danej veci bolo začaté 14. marca, o deň neskôr vyšetrovateľ vzniesol obvinenie. „Podľa uznesenia o vznesení obvinenia mal obvinený Sebastiano Vadala v dňoch 13. a 14. septembra 2017 fyzický napadnúť poškodeného Martina L. tak, že v jednom prípade ho škrtil a vyhrážal sa mu zabitím a v druhom prípade poškodeného viackrát udrel päsťou do tváre s tým, aby dal pokoj jeho frajerke,“ uviedol v minulosti hovorca košickej krajskej prokuratúry Milan Filičko. V prípade dokázania viny hrozí obvinenému až trojročný trest odňatia slobody.

Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Šimečka: Najviac šíri nenávisť a polarizuje premiér

Šimečka: Najviac šíri nenávisť a polarizuje premiér

DNES - 13:09Domáce

Líder opozičného hnutia PS a poslanec Národnej rady SR Michal Šimečka mieni, že najviac šíri nenávisť a polarizuje premiér Robert Fico. Odkázal mu to v otvorenom liste.

Dokedy potrvá výluka pri Poprade? SSC zverejnila odhad

Dokedy potrvá výluka pri Poprade? SSC zverejnila odhad

DNES - 12:50Domáce

Slovenská správa ciest reagovala na poškodenie statiky mosta nad železnicou.

FOTO: Muž sa pohyboval po škole s atrapou zbrane

FOTO: Muž sa pohyboval po škole s atrapou zbrane

DNES - 11:23Domáce

Muž je podozrivý z nebezpečného vyhrážania a šírenia poplašnej správy.

PS podáva pre novelu zákona o neziskových organizáciách návrh na Ústavný súd

PS podáva pre novelu zákona o neziskových organizáciách návrh na Ústavný súd

DNES - 11:22Domáce

Hnutie PS podáva pre novelu zákona o mimovládnych neziskových organizáciách návrh na Ústavný súd SR.

Do auta na priecestí vrazil nákladný vlak

Do auta na priecestí vrazil nákladný vlak

DNES - 11:00Domáce

Vodič auta zostal zakliesnený vo vozidle.