• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 17.5.2025Meniny má Gizela
17°Bratislava

ĽSNS: Ak existuje splnomocnenec pre Rómov, musí mať svojho aj majorita

  • 12:27 16.02.2018
  • Bratislava
ĽSNS: Ak existuje splnomocnenec pre Rómov, musí mať svojho aj majorita

Podľa poslanca ĽSNS má existovať aj splnomocnenec, ktorý by sa staral o to, aby sa väčšina mala ako v bavlnke.

Strana ĽSNS Mariana Kotlebu chce zabrániť pozitívnej diskriminácii. Zmenou zákona plánuje dosiahnuť, aby ak vláda vytvorí post pre národnostné menšiny, tak musí vzniknúť rovnaký funkcionár zaoberajúci sa problémami majority. Legislatívny zámer oznámil na piatkovej tlačovej konferencii v Bratislave poslanec ĽSNS Milan Uhrík.

Kotlebovci chcú zmenu dosiahnuť cez novelu antidiskriminačného zákona, ktorú predkladajú do parlamentu. „V civilizovaných krajinách je zakázané znevýhodňovať akúkoľvek skupinu len na základe jej etnickej príslušnosti, rovnako je však zakázané takúto skupinu aj zvýhodňovať. A zriaďovanie orgánov pre rôzne etnické skupiny je potvrdením nerovného prístupu,“ myslí si.

Uhrík poukázal na to, že existuje post splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity. „Ten plní aj úlohy, ktorých cieľom je zlepšiť blahobyt a postavenie rómskej komunity. Existencia takéhoto vládneho úradu je pritom evidentne diskriminačná voči majorite, ktorá nemá svojho splnomocnenca a s ním spojné výhody,“ odkázal.

ĽSNS chce preto zaviesť povinnosť pre vládu, aby v prípade, ak vytvorí nejaký post zaoberajúci sa etnickou skupinou, musel zriadiť podobný orgán aj pre majoritu. „Chceme teda eliminovať pozitívnu diskrimináciu menšín. Biely Slovák nemôže byť znevýhodňovaný len preto, že nepatrí k nejakej etnickej skupine. Ak existuje splnomocnenec vlády pre rómske komunity, dobre, nezávidíme, rešpektujeme, ale potom nech existuje aj splnomocnenec pre majoritu, ktorý sa bude starať o to, aby sa väčšina mala ako v bavlnke,“ dodal s tým, že ĽSNS chce len rovnaký meter pre všetkých.

Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
PS: Ak Slovensko odmietne pandemickú zmluvu, Šaško musí skončiť. Je to krok do izolácie

PS: Ak Slovensko odmietne pandemickú zmluvu, Šaško musí skončiť. Je to krok do izolácie

DNES - 16:53Domáce

Ak naši zástupcovia neodsúhlasia vo Švajčiarsku tzv. pandemickú dohodu a Slovensko pôjde proti vôli ministra zdravotníctva Kamila Šaška, mal by zo svojej funkcie odísť.

KDH upozorňuje, že Slovensko si odmietnutím pandemickej dohody urobí medzinárodnú hanbu

KDH upozorňuje, že Slovensko si odmietnutím pandemickej dohody urobí medzinárodnú hanbu

DNES - 16:04Domáce

Opozičné KDH upozorňuje na to, že opäť hrozí, že Slovensko si urobí medzinárodnú hanbu a ako jediné nepodpíše pandemickú dohodu.

Podľa Fica Slovensko neplánuje podporiť pandemickú dohodu

Podľa Fica Slovensko neplánuje podporiť pandemickú dohodu

DNES - 13:55Domáce

Slovensko neplánuje na zasadnutí Svetového zdravotníckeho zhromaždenia vo švajčiarskej Ženeve podporiť tzv. pandemickú dohodu.

Polícia reagovala na informácie, ktoré šíri Romana Tabak

Polícia reagovala na informácie, ktoré šíri Romana Tabak

DNES - 12:53Domáce

Polícia vyvracia falošné správy, ktoré sa šíria na sociálnych sieťach.

Hlas-SD ani Šaško nepodporia návrh, aby Slovensko odmietlo pandemickú dohodu

Hlas-SD ani Šaško nepodporia návrh, aby Slovensko odmietlo pandemickú dohodu

DNES - 11:43Domáce

Koaličná strana Hlas-SD ani minister zdravotníctva Kamil Šaško nepodporia návrh, aby Slovensko odmietlo tzv. pandemickú dohodu.