Rusko obvinilo USA z marenia svojich mierových iniciatív v Sýrii
- 10:55 24.01.2018
- Moskva

Námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Riabkov obvinil v stredu Spojené štáty zo šírenia neoverených správ o útokoch chemickými zbraňami v Sýrii s cieľom poškodiť ruské mierové iniciatívy.
Riabkov v rozhovore pre agentúru Interfax povedal, že USA šíria „zmanipulované a neoverené správy“ o údajnom používaní chemických zbraní v Sýrii, aby zmarili úsilie Ruska o nastolenie mieru v tejto blízkovýchodnej krajine.
Ri+abkovove vyjadrenia prišli deň po tom, čo americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson počas návštevy Francúzska uviedol, že za najnovší chemický útok chlórom, ku ktorému údajne došlo pred niekoľkými dňami na predmestí sýrskej metropoly Damask, „je v konečnom dôsledku zodpovedná Moskva“. Tillerson zároveň obvinil Rusko zo „zradenia“ medzinárodného dohovoru o zákaze chemických zbraní.

Izrael pokračuje v útokoch v Pásme Gazy, zahynulo najmenej 100 ľudí
Izraelské letecké útoky v Pásme Gazy si v noci na nedeľu vyžiadali najmenej 100 obetí, oznámili tamojší zdravotníci.

Pápež Lev XIV. si želá zjednotenú a misionársku cirkev
Pápež Lev XIV. v homílii počas svojej inauguračnej omše na Námestí svätého Petra vo Vatikáne v nedeľu poukázal na to, že v súčasnej dobe je vo svete priveľa rozdelenia, a podľa vlastných slov si želá zjednotenú cirkev.

Rusko uskutočnilo dosiaľ najväčší útok dronmi od začiatku vojny na Ukrajine
Rusko v noci na nedeľu podniklo dosiaľ najväčší útok dronmi počas viac ako tri roky trvajúcej vojny na Ukrajine.

Začala sa inaugurácia pápeža Leva XIV.
Pápež Lev XIV. zostúpil spolu s patriarchami východných cirkví za zborového spevu „Tu es Petrus“ (Ty si Peter) k hrobu svätého Petra vo vatikánskej bazilike.

Pápež Lev XIV. ide papamobilom na inauguračnú omšu
Stalo sa tak necelú hodinu pred inauguračnou omšou.