V utorok nás čaká výrazné oteplenie

Koľko stupňov si pre nás pripraví dnešná predpoveď počasia?
Počasie u nás ovplyvňuje zvlnený studený front. Dnes bude na mnohých miestach zamračené, dážď, vo vyšších polohách sneženie. Teploty 3 až 8 stupňov Celzia.
Na západnom Slovensku zamračené, dážď, najnižšie ranné teploty 6 až 3 a najvyššie denné 8 až 11 stupňov C.
Na strednom Slovensku prevažne zamračené, občasný dážď, najnižšie ranné teploty 5 až 0 a najvyššie denné 6 až 10 stupňov C.
Na východnom Slovensku prevažne zamračené, najnižšie ranné teploty 5 až 1 a najvyššie denné 6 až 10 stupňov C.
Počasie na horách
Vo výške 1000 m zamračené, dážď so snehom, najnižšia ranná teplota -2 a najvyššia denná 4 stupne C.
Vo výške 1500 m prevažne zamračené, sneženie, najnižšia ranná teplota -4 a najvyššia denná 3 stupne C.
Vo výške 2000 m prevažne zamračené, sneženie, najnižšia ranná teplota -6 a najvyššia denná 0 stupňov C.
Ozón: 6% pod úrovňou dlhodobého priemeru (287 DJ).

PS vyzýva prezidenta, aby si od vlády zobral naspäť vyjednávaciu právomoc
Opozičné PS vyzýva prezidenta SR Petra Pellegriniho, aby si zobral naspäť vyjednávaciu právomoc v súvislosti s pandemickou dohodou.

V obciach sa premnožili túlavé psy. Kde ich je najviac?
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč v Bratislave rokoval s partnermi o riešení narastajúceho problému túlavých psov v obciach, predovšetkým na východnom Slovensku.

KDH: Vláda sa neprijatím pandemickej dohody rozhodla vypustiť vedecké fakty
Podľa KDH ide o krok proti slovenským pacientom aj vedcom.

Viaceré lekárske organizácie kritizujú odmietnutie pandemickej dohody
Viaceré lekárske organizácie kritizujú rozhodnutie vlády odmietnuť pandemickú dohodu.

Drucker: Koaliční partneri uprednostnili pri pandemickej dohode politikárčenie
Koaliční partneri uprednostnili pri pandemickej dohode politikárčenie pred faktami. Vyhlásil to minister školstva Tomáš Drucker.